Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha mondjuk ilyen 2-3 fokokban...

Ha mondjuk ilyen 2-3 fokokban nem gyujtok be itton, egy idő után meg tudja szokni a szervezet a hideget?

Figyelt kérdés
vagy lesz károsodásom?

2013. febr. 13. 23:34
 1/10 anonim válasza:
62%
ha a fagyhalál károsodásnak számít, akkor komoly bajod lesz, de szerencsére neked már agyad nem károsodhat
2013. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sioverálba akarsz aludni,fürdeni,stb??Jó kis tüdőgyuszit összeszedsz.
2013. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a szervezet lesz a gond, hanem a ház: bepenészedik az egész, és több lesz a kár mint a fűtési költségek.
2013. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az enyém nem szokná meg. 13 fok alatt bent ülve fázom és kész (pulóver fölé nem szeretek menni, milyen már az). Kint mozgás közben persze egészen más.

Ugyanígy 26 fok fölött sem tudom megszokni a hőséget, nem úgy megy az. Elviselni el tudod a hideget is, a meleget is egy ideig, de megszokni...

Van tapasztalatom, laktam olyan rossz szigetelésű házban, ahol fűtöttünk, ahogy tudtunk, mégis előfordult, hogy hideg volt. 11 napig 8 fokban is laktam egyszer (kint hó, bent nulla fűtés, ki se néztem volna a kis vályogházból a régi ablakaival), szinte evés nélkül, ott már beburkoltam magam, elvoltam, illetve nagyobb bajom is volt, mint a hideg, lelkiekből kifutotta, de hosszútávon igen morci lettem volna.


Gondolom, függ pár dologtól, hogy lesz-e bajod, én valószínűleg csak fáznék. Nem lenne jó.

2013. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bepenészedik a ház (összetett dolog ez, először is sok pára kell hozzá), a mi hétvégi házunk sosem penészedett, pedig voltak pár hetes időszakok, amikor szinte fűtés nélkül használtuk télen. Alapozás nélküli vályogház, a vályog segít, de a talajvíz durván magas volt. Fene se érti, de a ház olyan száraz volt, hogy a hónapokra ottfeledett piskótából finom keksz lett. Komolyan.

De egyre inkább offolok, így megyek innen...


Bár azt nem értem, hogy fagyna meg valaki egy pozitív hőmérsékletű házban...

2013. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen felöltözöl mellette nem lesz bajod,hozzá lehet szokni. Ha elég jó a ház szigetelése bent csak a test melegétől lehet 15-16 fok is. Ahhoz pedig hozzá lehet szokni károsodás nélkül.
2013. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Shinin! Ha a testhőmérséklet 34 vagy 33 fok alá megy akkor visszafordíthatatlan kihülés lesz. Ehhez nem kell minusz fokban lenni.

Kérdező: a hideget megszokni nem lehet csak alkalmazkodni.

Kínai bolttal vagyunk társbérletben (pipere üzlet) a kínai nem fűt rendesen,hétfőn kedden hosszú pufikabátban dolgozok rendszeresen, most is van rajtam dzsekimellény

2013. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az eszkimók az igluban, a szibériaiak a házaikban sincsenek melegebben. Hozzászoktak a hideghez olyannyira,h a 20 fokot már nehezen elviselhetőnek érzik.Nemrég volt erről egy film a "Spektrumon".
2013. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: Házmérettől is függ s nem hiszem, hogy a kérdező egy _kivételesen jó_ és méter vastag szigetelésű (vagy kegyetlen nagy hőtároló tömegű) passzív házra gondolt... Egy pici vályogházban levő szobát (nem egy szuper szigetelés, de azért nem rossz) testmeleggel és egy számítógéppel 8 fokosra fűtöttem ki egyhe fagyban. Egy jelentősen rosszabb ház csak attól lement 10 fok alá, hogy 8 órán át nem fűtettem benne, igaz, akkor kicsit erősebben fagyott. Kicsike B30-as téglaházban, többségében egész rendes ablakokkal tapasztaltam 13 fokot és a sarokban jeget nonstop cserépkályhafűtéssel.

Most egy egész tisztességen (bár alul nem) szigetelt házban lakom, fűtésigénye annyi, hogy vezetékes gázból kb. 7 ezer lenne a (direkt) fűtésszámla, de az összfűtés annyi, mint kb. 16 ember testhője. Kicsit sokan lennénk ebben a kb. 80 nm-es házban... Remélem, jól számoltam, mindenesetre nagyon nagyot nem hiszem, hogy tévedtem.


#7: Mindazonáltal ez nem fagyás és jópár Celsius fokban egy viszonylag egészséges, s még csak nem is meztelen embernek mitől menne le olyan durván a testhőmérséklete? Ahhoz sok kell, a test elég jól elintézi a fűtést egy nem túl extrém hidegben, ha van fűtőanyaga. Nyilván éhezve, depressziósan más.


#8: Úgy tudom, egy jó igluban egész kellemes hőmérséklet lehet, a hó jó hőszigetelő (a nedves nem, de abból nem is lehet kunyhót építeni). Az eredeti eszkimóknak a táplálkozása is más volt, egyrészt kényszerből, másrészt kellett a belső fűtés...

2013. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a fűtetlen házakban élő néniket és bácsikat.
2013. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!