Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meg tudja ezt valaki magyarázni?

Meg tudja ezt valaki magyarázni?

Figyelt kérdés

Olyan november eleje óta (minden évben, minden télen) elkezdtem C-vitamint szedni, nagy dózisban, azaz naponta 4 óránként, összesen 5-ször, 500 mg-ot, tehát napi 2500 mg-ot. Mindemellett minden nap, szinte kivétel nélkül, 2-3 liter citromos teát iszom, literenkét 1 (igazi) citrommal. Ezen kívül minden nap eszem paprikát, paradicsomot a reggelihez, nap közben mandarint, narancsot, grapefruitot, néha kivit, banánt, almát. Vacsorára is általában gyümölcssalátát, amit én állítok össze citrusfélékből.

Ehhez képest decemberben 2 hetet voltam itthon, dögrováson, influenza szerű tünetekkel, illetve most, már 4 napja tart, és fel nem bírok kelni. Az orvos mindig annyit mond: influenza. Kész. Dehát mitől?

Lehetséges az, hogy mivel télen nem végzek rendszeres testmozgást? Mert tavasztól őszig rendszeresen futok, néha edzek, súlyzózok. Lehet, hogy ennek megvonása végett? Ja és ez így megy minden évben, télen. Csak télen, egyébként semmi bajom nincsen. Novembertől-Márciusig em úszom meg, hogy legalább 3-szor ne legyek dögrováson, pedig mindent megteszek ellene...


2013. febr. 14. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A zöldségek mellett multivitamint is szedj, mert manapság a termesztési eljárások miatt már nincs valami jó vitamin tartalmuk. Én multivitamint szoktam szedni, viszonylag sok szénhidrátot és fehérjét fogyasztok, átlagosan hetente 2-3x edzek. Ilyen életmód mellett nem voltam beteg kb 2009 óta, maximum egy kis köhögés, vagy száraz torok pár napig. Amúgy meg feltételezem cukorral iszod a teát, ilyen mennyiségben pedig nagyon sok cukornak számít, a cukor pedig a legegészségtelenebb energiaforrás. A gyümölcsökben lévő cukor még rendben van, de azt sem kell túlzásba vinni.
2013. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen tudom, de 2 evőkanál cukor egy liter teában szerintem nem sok, ezen kívül csak a gyümölcscukrot viszem be. Édességet ilyenkor nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem eszek.

Érdekes ami írsz, de szerintem a multivitamin forrása lehet a sokféle gyümölcs is nem? Időnként veszek ilyen 100%-os, dobozos multivitamin "levet" is, amikor már unom a citromos teát.

2013. febr. 14. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:

2 evőkanál/liter annyira tényleg nem sok, de azért jobb lenne mégis, ha inkább ásványvizet innál. Nem azt mondom, hogy ne igyál teát, csak egész nap azt inni egy kicsit mégis sok. Nem tudom mennyi vitamin van pl egy multivitaminos gyümölcslében, de mellette azért nem ártana a tablettaként szedni. A gyümölcsök jó vitaminforrások lehetnének, de manapság úgy kerülnek az üzlet polcaira, hogy még éretlen állapotukban szedik le, és bepermetezik valami anyaggal, amitől megérnek. Ettől persze nem lesznek olyan vitamindúsak, mintha természetesen értek volna meg.


A testünk olyan, mint egy gép. Csak akkor működik kifogástalanul, ha mindenből a legjobbat kapja, és karban van tartva. Legjobb üzemanyag pl a teljes kiőrlésű gabona, barna rizs. Legjobb építőanyagok az állati fehérjék (halak, fehér húsok, vörös húsok módjával). A vitaminok a csavarok, amik összetartanak, az egészséges zsírok(telítettlen zsírok sok omega3-al) pedig olyanok mint a gépnek az olaj. Nekünk is szükségünk van minden összetevőre, mint pl egy autónak.

2013. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!