Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehet magyarázni, hogy...

Mivel lehet magyarázni, hogy én attól érzem jobban magam, ha másoknak tudok segíteni? Pánikbeteg vagyok és attól enyhülnek a tüneteim, ha mások problémáin gondjain enyhítek.

Figyelt kérdés
Meglehet,hogy csak képzelem hogy jobban vagyok,mert olyankor nem a saját gondjaimon jár az eszem?Vagy ez lehet megoldás a betegségemre?
2012. jan. 8. 13:24
 1/10 anonim válasza:
Egyszer olvastam, hogy állítólag azért szeretnek az emberek jobban adni, mint kapni, mert akkor akinek adnak az a lekötelezettjük lesz! Lehet, hogy a segítség nyújtás is valami ilyesmit vált ki belőled.
2012. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem nincs kedved ebszélgetni?:S
2012. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek:Lehet,hogy van benne valami,de igazából szerintem ez rám nem igaz,mert azon kevesek közzé tartozom,aki nem vár semmit cserébe.Én tényleg jobban érzem magam tőle,ha segíthetek.Ez mindig is így volt,valahogy mások életében mindig okos voltam,de a sajátomban kevésbé.Én voltam az aki tanácsot adott,de ha nekem kellett senki nem volt mellettem.Valószinüleg,ezért tartok most itt,hogy mentális betegségem van.De akkor meggyógyulok!!!

Másodiknak:

Írtam privit,írj nyugodtan!

2012. jan. 8. 13:36
 4/10 A kérdező kommentje:

Kihagytam az "is"-t!

De én akkor is meggyógyulok!!!

2012. jan. 8. 13:37
 5/10 bazsi93 válasza:
Kérdező! Én is így vagyok vele sajnos és én sem értem az okát. Detto, mint te.
2012. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne értsd félre kedves utolsó.de örülök,hogy nem én vagyok az egyetlen : )
2012. jan. 8. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:

"attól érzem jobban magam, ha másoknak tudok segíteni?"


Ezer oka lehet. Pl.:


-- nem mersz semmit élvezni, nem mered érvényesíteni a saját érdekeidet, de azt a kifinomult örömöt még megengeded magadnak, hogy "jó vagy"

-- a másoknak segítés felmentést ad az alól, hogy a saját érdekedben cselekedj. "Nem értem el a céljaimat, de legalább másoknak segítettem"

-- másoknak segítesz, így reméled, hogy lekötelezed őket, és egyszer benyújthatod a számlát, vagy legalábbis élvezed azt az érzést, hogy jó vagy és akár be is nyújthatnád a számlát

-- másoknak segítve erkölcsi tőkét halmozol fel, ami hivatkozási alap szinte bármilyen esetben. Ha egyzser vitába kerülsz, kijátszhatod a kártyát, hogy te mennyire sokat segítettél másoknak.

-- meg az is lehet, hogy egyszerűen kedved van segíteni másokon.


Kb. ilyesmik miatt szeretnek az emberek másokon segíteni, meg nyilván még sok más indok is lehetséges. Szorongó embereknél az önzetlenség lehet vezeklés, önbüntetés is, vagy olyan érzésért csinálhatják, hogy "én részemről megtettem, amit lehetett, most bár biztosan nem támadnak rám". A szorongó, kényszeres embereknek fontos ez a "megtettem, amit lehetett" érzés.


"Meglehet,hogy csak képzelem hogy jobban vagyok,mert olyankor nem a saját gondjaimon jár az eszem?"


Még akár az is lehet.

2012. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az előző hozzászóló nagyon okosakat írt. Sokáig én is mindig ugrottam első szóra ha segíteni kellet valakinek. De nem lettem ettől jobban megbecsülve, sőt...Inkább vállald önmagad, fogd fel a dolgokat humorosan még ha néha erőltetned is kell a lazaságot. Csak pozitívan!
2012. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 10. 09:07
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Nem kell ezt cifrázni! Akkor mikor próbálsz máson segíteni "valakinek" érzed magad.Hasznos ember vagy a saját szemedben és nem hiszel az értékelésednek amelyben alul értékeled magad. Ezt érzed ez foglal le és nem vársz ellenszolgáltatást.
2012. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!