Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg tudnátok magyarázni ez...

Meg tudnátok magyarázni ez miért van? (többi lent)

Figyelt kérdés
voltak szorongásos időszakaim, vagy nevezzük depressziósnak, mikor aféle állandó szorongás volt bennem az akkori barátnőm mellett. Megfigyeltem hogy mikor munka után, éjszakázás után(no alvás ugye az alvásmegvonás) találkoztunk semmi bajom nem volt, felszabadultam mellette, nem aggódtam semmin..ilyen gondtalan állapot, mintha egy másik tudatállapotban lettem volna. Aztán mikor lepihentem pl náluk 2 órára majd felkeltem megszünt, és megint a régi állapot, mintha visszacsöppentem volna a valóságba. Ami persze a szorongást jelenti. Mi történik az alvásmegvonáskor a szervezetben ami hatására eltünik a szorongás, és "önmagam lehetek" máshogy látom a világot, nyugodtabb vagyok, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam...? ez miért van?
2012. máj. 2. 08:08
 1/3 GhostRider3 ***** válasza:
65%

a szorongások lényege, hogy akár munkahelyi vagy más stressz általában akkor jön ki, amikor túlvagy a teljesítési helyzeten, tehát nyugalmi állapotban.


valószínűleg az alvásmegvonás arra kényszerít, hogy mélyebben aludj, és olyankor az agynak nem aktiválódik a szorongásos része. egyesek még kávét is ajánlanak rá, de hosszútávon nem jó megoldás.


jobban jársz ha megkeresed az okát, és sokat beszélsz róla valakivel, ha testi eredetű, akkor pótolni kell a hiányzó anyagokat

2012. máj. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mi történik az alvásmegvonáskor a szervezetben ami hatására eltünik a szorongás, és "önmagam lehetek" máshogy látom a világot, nyugodtabb vagyok, vagy nem is tudom hogy fogalmazzam...? ez miért van?"


Hogy van összefüggés, az világos, de a tudósok sem tudják, pontosan micsoda. Ezért van az, hogy pl. az alvásmegvonást használják a depresszió kezelésére, máskor viszont az alváshiány okoz depressziót. Az összefüggés tehát soktényezős és bonyolult. Biztos választ erre senki sem fog adni, mert vitatott kérdés a tudományban.

2012. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 GhostRider3 ***** válasza:

a depressziónak közvetlenül köze van az alváshoz is, mert azok az anyagok, amik hiányoznak a szervezetből felelősek a szervezet biológiai órájának működéséért, tehát a legalapabb dolgokért: alvás-fáradtság, evés-étvágy-emésztés


ennek a felborulás okozza a depressziót, aminek köze van még a fényérzékeléshez, a mozgáshoz, tehát olyan dolgokhoz, amik a biológiai ritmust befolyásolják. hogy az ember túl sokat vagy keveset eszik/alszik/mozog, az személyfüggő, lényeg, hogy nem jól, és a kizökkentés változást okoz.

mint mondom rövidtávon, az életvitel változtatása nélkül nincs javulás, többek közt azért sem, mert a bioritmus és a terhelés nem mindennap azonos. tehát a fölösleges feszültséget éjjeli energiává alakítja át a szervezet, ha épp éjszakázol, és ez 1-2 napig jó módszer. de az is lehet, hogy neked kevesebb alvása van szükség. így látatlanban azért nincs értelme belemenni, mert nem mindenkinél ugyanaz az ok

2012. máj. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!