Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Alacsony vérnyomástól el...

Alacsony vérnyomástól el ájulhat az ember?

Figyelt kérdés
Tudom hülyén hangzik a kérdés.De nekem természetesen mindig alacsony a vérnyomásom és reggel amikor hirtelen felkeleg az ágyból meg ilyenek egy pillanatra megszédülök olyankor mindig nekitámacskodok az asztalnak meg a széknek és utána minden rendben van.Ma hajnalban azonban nem tudtam aludni és anyám sem.Nekem nagyon melegem volt és ki akartam nyitni az ajtót erre megint megszédültem aztán olyan volt mint egy filmszakadás.Nem emlékeztem semmire.Csak amikor magamhoz tértem azt vettem észre hogy a földön fekszek anyám fölöttem állt és végig engem szólogatott meg ébresztgetett.Elmondta hogy amikor nekitámaszkodtam a széknek hanyatvágódtam és kb. 5 percig eszméletlen voltam.De a födről nehéz volt felkelnem mert az esés közben bevertem a karomat meg a combomat és van egy-két lila foltom is.De az esésre nem emlékeztem.Amikor meg magamhoztértem hirtelen azt sem tudtam hogy fiu vagyok-e vagy lány.Ilyen soha nem történt velem.Nem vagyok cukorbeteg és terhes sem vagyok.Az alacsony vérnyomás csinálhatta?Vagy mitől történt ez?
2008. jún. 8. 11:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jah és epilepsziás sem vagyok
2008. jún. 8. 11:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alacsony vérnyomásnak az egyik jellemzője a szédülés illetve az elájulás. Ha még emlékszel általános iskolás korodból azokra az iskolai ünnepélyekre, ahonnan rendszeresen "estek" ki "áldozatok", mert hosszú volt a másfél órás műsort végigállni. Hasonló jelenség van nálad. Azonban az ájulás már krónikus jelenség, így mindenképp menj el orvoshoz.
2008. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ájulások egy aránylag nagy része pont az alacsony vérnyomás miatt van. De azért, ha orvosnál jársz, említsd meg neki. Van egy gyógyszer (valami csepp), ami kicsit megemeli a vérnyomást.

Nekem is elég alacsony a vérnyomásom, én is el szoktam szédülni amikor felállok (vagy inkább elsötétül előttem minden), de elájulni utoljára 10 évesen sikerült...

2008. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem is igy van hogy amikor elszédülök elsötétül minden de most még ilyen nem volt hogy elájuljak.
2008. jún. 8. 12:18
 5/14 anonim válasza:
100%
szerintem gyógyszert ne szedj alacsony vérnyomásra. ez a mai orvostudomány legnagyobb baja. egyből pirulát írnak mindenre. sportolj valamit rendszeresen és hidd el rendben lesz.
2008. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én mindig mozgok naponta 2-3 órát gyaloglok + még lovagolni is szoktam.De ezt az alacsony vérnyomást apámtól örököltem.
2008. jún. 8. 14:18
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg tartósan alacsony a vérnyomásom
2008. jún. 8. 16:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Kezdj el dohányozni, egyél zsíros ételeket, és szedj fel néhány kilót! Ezek mind emelik a vérnyomást!

Természetesen csak vicceltem!

Az évek előre haladtával a vérnyomás természetes módon is emelkedik némileg. Az az előnye mindenesetre megvan, hogy valószínűleg a szívinfarktus, és az agyvérzés is elkerül!

Néhány kávé még nem olyan ártalmas naponta, de a pálesz, és a marihuána kerülendő!

2008. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok és hát sovány az az vagyok.Remélem azért majd egyszer el fog mulni nem szeretnék a suliban is beájulni
2008. jún. 8. 19:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam dokinál részben emiatt.Nem ájulok,csak nagyon fáradt vagyok, szédelgek.A doki tanácsára elkezdtem inni napi 3l folyadékot!Ezzel állítólag sokat segíthetsz magadon.
2008. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!