Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet C, E, A és B komplex...

Lehet C, E, A és B komplex vitaminokat egyszerre szedni?

Figyelt kérdés
Az E és az A vitamint felváltva szedem, tehát egyik nap ezt, másik nap azt (orvos javasolta). Illetve lenne még egy kérdésem: milyen vitaminokat nem szabad egyszerre szedni? (ha egyáltalán van ilyen)

2013. márc. 8. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Multivitamint láttál már? :D


Vannak vitaminok amik egymás hatását segítik vagy épp gátolják. Bár a "hatás" nem jó szó, az egészséges működéshez szükség van minden vitaminra, az összes multivitamin tartalmazza is őket, elég jól kiszámolt arányban. Sokkal többet érnek mintha egyesével pótolgatnád némelyik vitamint. Ha az orvosod valamiből többet javasol akkor azt lehet még mellé külön szedni, figyelembevéve azt hogy a multivitaminban menyi van.

2013. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi, a "gátolják" sem jó szó. csak gyengítik. de ezt az arányokkal kompenzálják a gyártók
2013. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ. fél évig szedtem multivitamint (Supradynt) és most abbahagytam mert elég drága, és állítólag a vitaminoknál is érdemes tartani néha egy-két hónap szünetet. nem azért mert bajt okozna, hanem mert hozzászokik a szervezet, de javíts ki ha rosszul tudom.

akkor megnyugodtam, szedem továbbra is ezeket.

2013. márc. 8. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az autóval vagyok így. Pár havonta tartok szünetet, akkor nem tankolom meg benzinnel. Nem azért, mert bajt okozna, hanem mert hozzászokik...
2013. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem tudom ez hogy jött ide...
2013. márc. 8. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Az autós azon ironizál, hogy a kocsinak olyan a benzin mint neked a vitamin. És a benzint bizony hülyeség megvonni csak azért hogy a kocsi nehogy hozzászokjon. :D


Viszont itt nem az a kérdés hogy folyamatosan kell e a szervezetnek vitamin (nyilván folyamatosan használja fel),

hanem az hogy a tabletta forma szerencsés e.

A tabletta eleve elég rossz arányban hasznosul a gyümölcshöz/zöldséghez képest, és sokan mondják hogy hozzászokik a szervezet, mint monjuk a koffeinhez.Szeretném látni ennek a tudományos magyarázatát mert szerintem hülyeség. Én inkább olyasmire tippelek hogy telítődnek a vitamin raktárak és ezért pisilünk ki többet egy idő után. Nem vagyok mondjuk szakember.

De én inkább minden másodiknap eszem ha kevés a pénz, minthogy 3hónapig egyem aztán 3hónapig ne.

2013. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazad lehet :) köszi a választ!
2013. márc. 10. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!