Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális ez a mellékhatás...

Normális ez a mellékhatás condyloma kezelés alatt?

Figyelt kérdés
1 hete kezelnek condylomával. Azóta nagyon fáj a péniszem és be is dagadt eléggé. A dagadás ellen mi a teendō? Most bekentem Betadine-al és bevettem egy Diclac-ot. (Podiphyllin-es ecseteléssel és Isoprinosine tablettával történik a kezelés.)

2013. márc. 8. 21:41
 1/7 Miklós G. ***** válasza:

Igen, ez nem váratlan reakció a kapott terápia után. Az isoprinosine fokozza az immunreakciót, aminek a következtében kialakulhat duzzanat, akár gyulladás is, ugyanis a gyulladást is többnyire a szervezet mediátorai alakítják ki. Az elsődleges probléma a HPV, ami egy vírus, ez az ami elsődlegesen kezelendő. A podophyllin erre indikált kezelés lehet. Másrészt viszont nem gondolnám, hogy bármilyen pozitív irányú változást érnél el a diclac és a betadine alkalmazásával.


Üdv!

2013. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Betadine-t a sebesedés végett használom, nehogy elfertőződjön.
2013. márc. 9. 08:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Diclac-ot pedig a gyulladás enyhítésére.
2013. márc. 9. 08:22
 4/7 Miklós G. ***** válasza:
Értem, bár sebesedésről nem írtál. Ha ezt orvos ajánlotta, minden további nélkül folytasd! De amennyiben nem, hozzátenném, hogy a betadine nem túl hálás dolog ebben az esetben, mivel a makk borzasztóan érzékeny terület. A sebesedésen akár még ronthat is, roncsolhatja a jód a sebet. Persze lehet, hogy Neked megfelelő hatást fog elérni. Én csak egy javaslatot adtam.
2013. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta a Betadine kenōcsöt. A Diclac-ot magamtól vettem be, ugyanis 3-szorosára dagadt a péniszem, nagyon is fájt (mintha szét akart volna "durrani") és nagyon megijedtem, nehogy tovább terjedjen a gyulladás.
2013. márc. 9. 19:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki elmúltak a tünetek. Nagy nehézségek árán, de sikerült! Én személy szerint ajánlom mindenkinek a grapefruit magolaj kivonatot, mert amikor elkezdtem szedni a HPV viszahúzódott!
2013. máj. 28. 10:30
 7/7 anonim ***** válasza:
szia. hasonló problémája van a páromnak is. te melyik fajta gréfr.magolajat szedted? írd meg légyszíves nekem privátban. köszönöm!
2013. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!