Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hetente beteg vagyok,...

2 hetente beteg vagyok, szinte havonta szedek antibiotikumot, mert egyebkent nem gyogyulnek meg. Hogyan erosithentem meg az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Vagy megvagyok fazva,telen-nyaron faj a torkom mandulam,es havonta holyaggyulladasom van, igaz legkondis helyen dolgozom. Ettol lehet?? Mit tegyek hol elkeruljenek a betegsegek? Mar bele vagyok faradva...
2008. okt. 6. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs a hátérben valamilyen lappangó betegség? Chlamydia Ureapalsma?
2008. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szedj vitaminokat. De ne olyanokat, amelyeknél az összetevők mennyiségét az 100% alatti értékekben mérik RDA-szerint, hanem olyat, ahol átlag 200% vagy ezt jóval meghaladó értékekben, lévén az emberi szervezet tényleges vitaminigénye elég magas. Az RDA-szint kb. arra elég, hogy még épp ne kapj skorbutot.


Pár tipp: Jó Közérzet, Pharmanex, Életerő Központ ... lehet válogatni, vannak páran.

2008. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(Bár tény, hogy a légkondi következménye is lehet a dolog, de ezt így nyilván nem lehet 100%-ra állítani)
2008. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Szedj multivitaminokat, de ne 200%-ot. Az RDA 100% bőven elég. Ajánlok valamilyen multivitaminos pezsgőtablettát, ami olcsó de azért hatékony.

A légkondis helytől is lehet. A munkahelyeden kérdezz meg másokat hogy milyen gyakran betegek. A légkondikban megakadó pára, por, kosz isteni szaporodóhely a baktériumoknak, vírusoknak így időnként tisztítani KELL őket, különben folyamatosan ontják a betegségeket az egy légtérben tartózkodó személyekbe. Ezt a legtöbb ember nem tudja aki légkondit vesz, lehet ez a probléma.


Azt tanácsolom hogy fordulj orvoshoz. Újságold el neki, hogy állandóan beteg vagy. Valószínűleg el fog küldeni téged vérvételre, meg ide-oda. Ne sajnáld erre az időt és fáradtságot, mert úgy esett le nekem a dolog hogy egy hónapból egy hetet azért dolgozol hogy kifizesd a zsepiket meg a gyógyszereket.

2008. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: bocsáss meg, de nagy butaságot mondasz azzal, hogy az RDA elég. Épp erről a témáról fordítok egy igen alapos és átfogó, tudományos igényességű könyvet, ahol számtalan, egymástól független tanulmányt is idéznek a különböző vitaminokból szükséges mennyiségeket illetően, és tényleg vizsgálatok/felmérések/kísérletek százai-ezerei mutatják, egyenként nemritkán több tízezer résztvevővel, hogy az RDA sz...-t sem ér, tényleg annak a többszörösét elérő bevitel esetén tudják csak megfelelően kifejteni a hatásukat a mikrotápanyagok.


Ha minden jól megy, talán egy fél év múlva jelenik majd meg a könyv; a szerzője Andreas Jopp, a címe pedig "Veszedelmes vitaminhiány" lesz, ajánlom majd figyelmedbe. Vagy ha a közeljövőben mész ki Ausztriába vagy Németbe, "Risikofaktor Vitaminmangel" címen keresd. Olvasd el, és megérted.


A könyvet egyébként ajánlom a kérdezőnek is.

2008. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgeni akarlak, de egy ismerősömmel is hasonló volt a gond (hónapokig nem gyógyult meg, pedig antibiotikumot szedett), és neki leukémiát állapítottak meg. Vérvételre mindenképp menj el, ha még nem voltál!
2008. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 -Pimpike- ***** válasza:

Szia!

Nyáron egy légkondis munkahelyen dolgoztam 2 hónapig és állandóan fájt a torkom még a fülemre is át ment. Beszedtem a gyógyszereket majd két nap múlva újra kezdődött. Végül is elküldtek próbaidő alatt, de én ennek nagyon örültem. Ja, és azóta nincs semmi bajom csak azt sajnálom hogy egész nyáron nem ehettem fagyit.

2008. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
már régi a kérdés, remélem meggyógyultál, de nem lehet hogy pont az antibiotikumtól voltál beteg mert annyira megette az immunrendszered??
2011. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
más nem beteg a melóhelyen a légkonditól? Ha nem, akkor érdemes immunboostert szedned. L-glutamin olcsó és hasznos + Zn / b-vitamincomplex - foláttal és methilB12-vel. Valamint krónikus betegség szűrés. Amint írták. Chlamydia+plazmák+Lyme.
2015. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!