Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel tudnám erősíteni az...

Mivel tudnám erősíteni az immunrendszerem, hogy ne legyek annyit beteg?

Figyelt kérdés
Egy évben legalább 3-szor beteg vagyok, annak ellenére is hogy vitaminokat szedek. Szeptember végén, december-január, és március környékén mindig megfázok, fáj a torkom, folyik az orrom. És kb másfél hét mig meggyógyulok. Ez sok pénbe is kerül. Legalább 10-15 000 ft megy el egy egy betegséggel.
2010. szept. 17. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyalogasd a műszerfalat apukád kocsijában. Más ötletem nincs. A cigánygyerekek pl azért strapabírók, mert gyerekkorukban félmeztelenül rohangásznak az utcán és fetrengnek a koszban :)
2010. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz érdekes dolgokat:

[link]

2010. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Találtam még egyet:

[link]

2010. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasznos az a link is, de azt is tudni kell, hogy minél fiatalabb vagy annál gyengébb az immunrendszered, ez legkésőbb olyan 25 éves korodra leáll, hogy minden megfázást benyalsz, és ha egy picit is hideg van meghűlsz.

Magamból kiindulva tudom, hogy ez igaz, amíg gimiben jártam rengeteget voltam megfázva, már nem is hiányoztam mindig, csak ha vírus gyanús volt a dolog aztán 19 éves korom után folyamatosan csökkentek a megfázások. :)

2010. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Az a vicc, hogy én vagy 5 évig nem voltam megfázva. Most viszont nagyon beteg lettem. Nem tudom hogy ez az elcseszett időjárás az oka, vagy valami nagy járvány lehet. Felhívtam a dokit, azt mondta szo-szo, van járvány, és bemegyek esetleg felír antibiotikumot :)


Csak én nem veszek be antibiotikumot, mert attól gyengül az ember immunrendszere hosszú távon a legjobban, úgy tudom. Meg mindenhol azt olvasom, hogy antibiotikum az rossz, az kandidát meg minden hülyeséget is okoz :)


Úgyhogy marad a neocitrán, strepsils, és ha lázas vagyok, akkor algópirin.


Van egy ismerősöm, ő rá van szokva az algópirinre, valami hátfájásra szedi, vagy nemtom mire, de az az érdekes, hogy ő nem kap el soha semmilyen influenzát.

Szóval az algopirin az jó, az kiöl minden bacit :)

2010. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor nem vagy beteg, táplálkozz egészségesen, méregteleníts, sportolj valamit és néha elmehetsz szaunázni is (ami mellesleg megfázás ellen is jó).
2010. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!