Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most mit tegyek? Családorvosho...

Most mit tegyek? Családorvoshoz menjek vagy a kórházba?

Figyelt kérdés
3 hete torokfájással küzködtem, végigcsináltam a 2. atb kúrát is. A 2. rend atb felírása előtt a nővér sürgősségre akart küldeni, de másnap visszamentem, mikor a doktor is volt és úgy írta fel a 2. rendet. Pénteken fejeztem be a másodikat, hétvégén minden rendben volt. Aztán ma reggel rossz közérzetre ébredtem. Más tünetek: nem fáj a torkom, de talán be lehet pirosodva, folyik az orrom, sokat tüsszögök, és érzem alig állok a lábamon. Félek már visszamenni a családorvoshoz is. Vagy ismét felírja ugyanazokat a gyógyszereket vagy injekcióra rendel. Anyuéknak már mondani sem merem, mert a múltkor is hisztizett, hogy még meddig leszek beteg, s hogy elege van és nem vigyázok magamra.
2013. márc. 25. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kórházban ilyen problémákkal nem nagyon fogadnak, max beutalóval. Az ügyeletre csak este, vagy hétvégén lehet menni, amúgy nem látják szívesen az embert. Én a háziorvost javaslom, majd ő kitalálja hogyan tovább.
2013. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A sürgősségre nem akarok náthával menni. Na meg az sem hiányzik, hogy kórházba kerüljek így érettségi előtt.
2013. márc. 25. 19:50
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ettől tartok én is. Nem szívesen látnak, aztán meg lepasszolnak/befektetnek a kórházba.
2013. márc. 25. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Kórházba nem fektetnének be, a tüneteid még nem indokolják.

A háziorvosi ügyeleten ne várj odafigyelést. Az a hely már önmagában is életveszélyes. Ha szerencséd van, nem foglalkoznak veled.

A torokfájásod lehet hogy vírusos, amire az atb. nincs hatással, csak a további bajt előzi meg.

Ha a szerencsés 10%-ba tartozol, akkor jó a háziorvosod. Menj inkább hozzá. Ha valami ritka bajod lenne, esetleg eszébe jut, hová kell beutalni.

2013. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!