Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Penicillin érzékenység örökölh...

Penicillin érzékenység örökölhető?

Figyelt kérdés
Édesanyám illetve a nővérem is penicillin érzékeny. Lehetek én is az? Eddig azt mondtam az orvosoknak h az vagyok, de igazából fogalmam sincs. Csak próbáltam megelőzni a bajt.

2013. ápr. 5. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A konkrét érzékenység nem örökölhető,de az allergiára való hajlam igen.Úgyhogy lehet,h Neked semmi bajod nem lenne a penicillintől.De ezt előre nem lehet tudni.Szerencsére van nagyon sok más alapanyagú antibiotikum,úgyhogy lehet válogatni.
2013. ápr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Érdemes kivizsgáltatni, mert én pl örököltem, de bekerültem a kórházba (agyhártyagyulladással) és a penicillin lett volna az egyik leghatásosabb szer, de így másmilyen antibiotikumot kellett kapnom! Semmit nem veszítesz vele ha kiderül ;)
2013. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mephisto19Iris19 válasza:
Mamám penicilin erzekeny es en is az vagyok sajnos.Nem reg derult ki jobb ha vigyazol mert ha tenyleg az vagy es szedsz olyan gyogyszert amibe ez van akk attol labra se tudsz allni.
2020. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!