Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől duzzadt meg a nyirokcsomóm?

Mitől duzzadt meg a nyirokcsomóm?

Figyelt kérdés
A nyakamon hátul már gyerekkorom óta van egy nyirokcsómó. 18 éves vagyok. Idegesített, ezért tavaly kivizsgáltattam, nincs egy éve se, nem talltak smemit, minden rendben van. Multhét előtti pénteken, azaz kb másfél hete betömték egy fogamat, rá vasárnapra ropit ettem, a tömés sztem magas is volt, mert éreztem is. Ropi evés közbe, sztem ráharaptam, és eltűnt, sztem kieshetett, vagy eltörhetett, mert utána nem éreztem. Az a baj, nem tom, azt se hogy felöl vagy alol tömték, csak azt hogy melyik oldalt. Azóta érzékeny ott a fogam, ha erősen összenyomom, vagy eszek. Aztán egy hétre rá vasárnap ott az állkapcsom alatt, észrevettem borotválkozáskor egy duzzanatot. Sztem nyirokcsomó. Lehet ettől? Nem fáj meg semmi, csak zavar. El fog ez mulni, mi van ha ez is ott marad? Tökre látszik, ha szembe vannak velem.
2013. ápr. 9. 11:37
 1/1 anonim válasza:
Szia, 2 dolog jutott eszembe, az egyik a fogászati panorámaröntgen, vagy helyi RTG, hogy nincs-e valami tályog vagy akármi ott, a másik a fül-orr-gége rendelés, akik ultrahangra be tudnak utalni és utánanéznek. Ha pesti vagy a fogRTG a Szentkirályi utcai szájsebészeten ingyenes, ha ők kezelnek utána tovább és nem kapod kézbe a RTG felvételt, úgy tudom. De ha nem pesti vagy, sztem vidéken is RTGvel rendelkező szájsebészettel érdemes beszélni, mert ők így "belelátnak" a fejedbe. Remélem minden jól alakul!!!
2013. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!