Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SÜRGŐS! Gennyes mandulagyullad...

SÜRGŐS! Gennyes mandulagyulladásom van két napja, de nem akarok antibiotikumot szedni. Van egyéb lehetőség?

Figyelt kérdés
TantumVerde spray-el kezelem két napja, jó tudom hogy az is antibiotikumos, de antibiotikum tablettát nem akarok szedni. Jövőhét csütörtökig megkéne gyógyulnom. Tegnap volt lázam, még ma is volt 37,5. Anya ordibál velem, hogy antibiotikum nélkül szövődményeim lesznek stb... Milyen következményei lehetnek, ha nem megyek el orvoshoz?
2013. ápr. 12. 08:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mást is megfertőzhetsz vele és lehet, hogy majd megint beteg leszel, mert nem fogsz meggyógyulni, lappangani fog a szervezetedben.

Én sem vagyok a gyógyszer híve, de ha durva vagy tüszős mandulagyulladásom volt, mindig elmentem orvoshoz.

Addig szedj Cataflamot napi 2x vagy olyan fájdalomcsillapítót, ami gyulladáscsökkentő is. Öblögess sós langyos vagy jódoldatos vízzel.

Ha nem kezeled, rámehet a szívedre, tüdőgyulladást is kaphatsz, fájhatnak az ízületeid.

2013. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mi szinte soha nem szedünk antibiotikumot a családban semmire, csak ha nagyon muszáj és eddig még mindenki túlélte anélkül is az influenzát és a torokgyulladást, persze ha magas lázad van és nagyon fáj a mandulád, akkor nem árt elmenni az orvoshoz, mert ő tudja eldönteni, hogy milyen kezelés jó rá.
2013. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elmentem orvoshoz, de hál'égnek nem kell antibiotikumot szednem :) C vitamint adagolom :D
2013. ápr. 12. 14:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum kérdése mindig meg fogja osztani az embereket, mikor kell és mikor nem kell. Azért nem szedni, mert ördögtől való szer, és közben szívbetegséget kapni, ami maradandó károsodásokat okozhat, felvállalni a miokardiális arthritis kockázatát, ami szintén egy kellemes állapot, szerintem butaság.
2013. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Vagy azért nem szedni, mert maradandó egészségkárosodást okoz (esetleg) illetve mert elterli a figyelmet az egészség erősítéséről, és egy utólagos megoldásra fekteti a hangsúlyt?


Ördögtől való, milyen érv már ez..

2013. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mitől okozna maradandó károsodást egy antibiotikum?

Kicsit odaver az emésztőrendszernek, de ezért van a májunk, majd az megoldja. Te mondtad, az immunrendszer nem sz*rból van, hát a májunk sem. Ha az immunrendszer csődöt mondott, akkor mit lehet tenni, marad az ima?

2013. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ezért írom mindig a D-vitamint, C-vitamint, gabonák elhagyását.


Egy fertőzés még nem teljes csőd, csak pillanatnyi kóros állapot. Nyilván egy elkerülhető fertőzés TÉNYLEG nem azért alakul ki, mert a testünk, védekező rendszerünk a toppon van, tehát eleve a fertőzést megelőző állapotot is lehetne betegségnek nevezni.. na az ilyen állapotokat jó lenne megszüntetni. Ügyesen.

2013. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de vannak olyan válaszok, hogy muszáj reagálnom. Nekem a mandulám előfordul, hogy begyullad. Nem akarom kivetetni évi egy-két gyulladás miatt.


A lényeg, hogy szinte soha nem szedek antibiotikumot, de van, hogy szükséges. Lehet persze erősíteni az immunrendszert, de van, ahol a homeopátia, meg vizes víz ivása már nem segít.


Volt, hogy 4-5 napg kúráltam magam mandulámmal. Nem múlt el, elmentem dokihoz. Kaptam antibiotikumot. Nem hatott, és 3 nap múlva a sürgősségin kötöttem ki. Konkrétan a saját nyálamat már alig bírtam lenyelni, annyira beduzzadt a mandulám, folyamatosan 38-39 fokos lázam volt, három óránként szedtem rá algoflexet, és már három napja nem aludtam. Megjegyzem, lázcsillapítót sem szoktam szedni, mert el szokott múlni magától a lázam, de ez esetben egyszerűen nem bírtam már.


Ja mellette szedtem d-vitamint és rengeteg C-vitamint, de nem segített. A sürgősségin azonnal kaptam új antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt. Kiderült, hogy a nyirokcsomóim is begyulladtak, és nem sok kellett hozzá, hogy szívizomgyulladást kapjak, ami komoly is lehet.


Szóval először én is mindig gyógyteákkal, természetes gyógymódokkal próbálok segíteni. A szintetikus D- és C-vitamin sem túl természetes, de azt is szoktam szedni. De ha nem segít, akkor nem érdemes kockáztatni.


A penicillin egyébként kezdetben természetes penészgomba kivonata volt (Penicillin notatum), csak később sikerült előállítani szintetikus úton, ami így olcsóbbá tette. Ha a penészgombát nyalogatnám, akkor az természetgyógyászat lenne :).

2016. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!