Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Apró, pontszerű, viszkető...

Apró, pontszerű, viszkető kiütések testszerte (képpel), mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A párom (nő) testén több helyen kis kiütésszerű pöttyök jelentek meg, amik rettenetesen viszketnek, és egyre csúnyábbak. Főképpen a hasán, hátán, lábfején, talpán, kisebb mértékben a csuklóján. Mi lehet ez? Mit lehet ellene tenni?


Két kép a lábáról:

[link]

[link]



2013. ápr. 12. 16:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

7-8-9 vagyok. Tudnál küldeni egy olyan képet amin körömlakklemosóval le vannak tisztítva a körmei? Vigyázat! Ha az aceton szétfolyik a bőre többi részére akkor még jobban fogk viszketni, és begyullad a bőre. Szóval csak a körmein használjátok, vagy akármilyen más lemosóval. Szeretném látni a tiszta körmeit.


Jó lenne, ha közben elhagyná a lisztes, tejes dolgokat, és maximum rizst vagy zabpelyhet, kukoricás dolgokat enne addig.

Hány éves? Van más betegsége, esetleg amire gyógyszert is szed? Mosóport nem cseréltetek, vagy öblítőt?

2013. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
A fexofep egy nem szteroid allergiaellenes gyógyszer. Szerintem nem jó. Fenistil 24 retard tabl. + Suprastin mindenképpen.
2013. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Mostani kép a körmeiről: [link]


38 éves, s más betegségére nem szed gyógyszert. Ahogyan a képet nézem, elég sárgák a körmei így is. Élőben nem tűnik ennyire sárgának, s egyik bőrgyógyász sem jelezte, hogy gomba, de mégis igazad lehet!!!


Mosószerváltás történt kb. a tünetek kezdetének idején (kicsivel előbb), T*miról A*ielre. Mi is felmértük, hogy min változtattunk az elmúlt időben, ezért tegnap vettem újra T*mit, ezt fogjuk használni. A tejkészítmények, pékáruk fogyasztását is felmértük, ebben változás évek óta nem volt, de azért beindult a kényszerű "mellőzés".


Ajánlották a SANATOPIC krémet, ez csökkenti a viszkető tüneteket, összességében javulást ez sem okoz.


A Suprastin vény nélkül is vásárolható? Az orvos biztosan okoskodásnak vélné, ha tőle kérnénk, hogy írja fel. :(

2013. máj. 5. 20:19
 14/34 anonim ***** válasza:

Ismét 7-es vagyok.

Suprastin a megadott BNO kóddal vényre felírható. Csináltassatok HSV 1,2 (herpesz) kimutatást, minél hamarabb.

A sanatopiccal az a baj, hogy ez is mesterséges, és lehet allergiás a barátnőd az olefinekre. Természetes olajjal kellene kenni a bőrét, pl. mandulaolajjal, 300 ml 1200 Ft, vagy ha bírja, akkor olivaolajjal.

Nekem is sárgának tűnik. A feltett képen a nagylábujjáról le van mosva a lakk/lakkréteg? Vagy az ki lett hagyva?

Pestiek vagytok?

2013. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Sajnos (igazából hál' Istennek) nem vagyok járatos a BNO kóddal vényre felírás módjában. Segítenél ebben? Hogyan megy ez a gyakorlatban? Az orvossal kell közölni a BNO kódot, és erre neki muszáj felírni a gyógyszert? Azért kérdem, mert nem tűnnek túl "együttműködőnek", elég konokok (mindenki más hülye, csak ők nekm típus). :( A HSV 1,2 kimutatással kapcsolatosan ugyanez a kérdésem: ha kérem, az orvos megcsinálja (beutal) vajon?


A mandulaolajat holnap beszerezzük!


A nagylábujjáról nincs tökéletesen lemosva a lakk, mert acetonmentes lemosót használ, és azzal tökéletesen nem jön le. Előtte valamilyen aranyszínű lakk volt az ujjain. Ettől még (szerintem) lehet az elszíneződés oka más, mint a lakk, pl. gomba.


Nem vagyunk pestiek (200 km), de ha van Pesten ötleted, oda is elmegyünk! Mifelénk a klinikák szeptember környékére tudnak időpontot adni, ami kisebbrészt felháborító, nagyobbrészt szomorú.

2013. máj. 5. 21:24
 16/34 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy akut probléma esetén azonnal kötelesek ellátni.

Igen, a háziorvosnak megmondod milyen gyógyszer kell és felírja, jó esetben tudja hozzá a BNO kódot, rossz esetben oda írtam, és írd ki mindet egy papírra, és mutasd meg.

A herpesz-kimutatást minden megyében az ÁNTSz végzi, vagy a klinikák, Bp-en az OEK (Országos Epidemiológiai Központ). TB támogatott.

Ha megvannak az orvosi papírok, írd meg légyszi mit kaptatok eddig, és egy képet a mostani állapotban lévő lábáról.

2013. máj. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Ma megérkezett vérvizsgálat allergia-eredménye. 0-1-2-3-as értékek jöttek ki:

3: Zöldségkeverék, Korán virágzó fa keverék, 12 fű keverék, Rozs, Parlagfű, Gumiszármazék

2: Lisztkeverék, Olajos magvak, Paradicsom, Burgonya, Narancs, Alma, Tárolási és korhaték atka, Fekete ürüm, Lándzsás útifű, Méhméreg, Darázsméreg, Csótány

1: Szójabab

0: Tojásfehérje, Tojássárgája, Tej, Kazein, Tőkehal, rák, Szezámmag, mandula, Házi poratka, Macska, Ló, Kutya, Penészgomba keverék


Az orvos szerint többszörös (talán kereszt?) allergia az oka a tüneteknek. Medrol 4mg és Aerius 5mg tablettákat írt fel. Attól persze, hogy az általunk (azaz Általad) megjelölt gyógyszereket írja fel, elzárkózott, ehhez mi nem értünk, ez nem játék stb. alapon.


Azt mondta a doki, a 3-as értékű dolgok veszélyesek, mert hogy megtelítődött a párom szervezete.


2 képet csináltam, egyiket bent vakuval, a másikat az erkélyen természetes fényben, mert a vaku is torzít a színeken.

[link]

[link]


Mi a véleményed? Ezekkel a gyógyszerekkel, diétával mennyi időn belül kell jelentkezni javulásnak? Tényleg súlyos az allergiaszint? Nem szeretném, ha a páromon "kísérleteznének" tovább, 3 eddig felírt gyógyszerpárosításról kiderült, hogy hibás tipp volt csak.

2013. máj. 6. 18:17
 18/34 A kérdező kommentje:
Azóta sincs érdemi változás, nagyon várom a válaszod!
2013. máj. 10. 19:50
 19/34 anonim ***** válasza:

Szia, ne haragudj, de nem listázta ki hogy feltöltöttél képet.

Legközelebb írhatsz privátot, és azonnal látom.

Nekem még mindig fertőzésnek tűnik.

A medrol (metilprednizolon) erős, szteroid gyulladáscsökkentő. Az Aerius dezloratadin tartalmú antiallergikum.

Olcsóbb fajtával is próbálkozhattatok volna.

A lényeg, hogy ez így nem jó, hogy zöldségkeverék, hanem el kell menni olyan tesztet csinálni (nem allergiagyógyszer mellett, mert az hamis eredményt ad), amiben külön vizsgálják hogy pl. zeller, paradicsom, petrezselyem, srágarépa... stb.

Tényleg úgy gondolom, hogy ez egy fertőzés.

2013. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Szia!!! Örülünk, hogy újra olvashatunk!

Sajnos látványos javulás azóta sem látszik. :( Nemsokára egy komplett, több napos vizsgálaton fog átesni a párom, be kell feküdnie egy klinikára. Egy igen magabiztos, hozzáértőnek tűnő orvos vizsgálta legutóbb (már azt követően, hogy az előző postot írtam), az első volt, aki nem szörnyülködéssel kezdte. Ő lichen ruber planus lehetőségét látja, ennek minden tünetét (ideértve a szájüregi tüneteket is) megtalálta, azt mi észre sem vettük. Nem tudjuk, hogy örüljünk-e vagy sem, ha tényleg az. De ha beigazolódik, talán lehet kezelni is. Persze, kicsit aggódva fogadjuk ezt is, tipp-e vagy nem tipp, ez itt a kérdés. Mi a véleményed?

2013. máj. 14. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!