Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Apró, pontszerű, viszkető...

Apró, pontszerű, viszkető kiütések testszerte (képpel), mi lehet ez?

Figyelt kérdés

A párom (nő) testén több helyen kis kiütésszerű pöttyök jelentek meg, amik rettenetesen viszketnek, és egyre csúnyábbak. Főképpen a hasán, hátán, lábfején, talpán, kisebb mértékben a csuklóján. Mi lehet ez? Mit lehet ellene tenni?


Két kép a lábáról:

[link]

[link]



2013. ápr. 12. 16:28
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:

Sziasztok!

Hogy vagytok? Nekem is hasonló helyzet van a bőrömmel, csak nekem nem pirosak a kiütések (amikor még frissek), hanem bőrszínűek, de még nem jutottam el vele orvoshoz

2013. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Lehet az amit ír. Viszont látom borotválja a lábát. Azt a borotvát használtátok nemi szerv szőrtelenítésére? A kérdésem komoly.

Nekem még mindig fertőzésnek tűnik inkább. És a medroltól már múlnia kellene. Mi a helyzet?

2013. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

A Medrolról azonnal leállították. Jelenleg nyaktól lefelé csuklóig sötétlilára van festve valamilyen szerrel, fogalmam sincs, mi az. Ennek az a jótékony hatása egyelőre, hogy nem viszket. A másik (kevésbé értékelhető) hatása, hogy nem látszik a kiütések/foltok színe, így most vizuálisan nem tudom megállapítani, hogy jobb-e vagy rosszabb-e a helyzet. De az biztos, hogy továbbra is fennáll a helyzet, csak lila.


A hozzáértőnek tűnő orvos szerint góckutatás adhat megoldást. Ennek során találtak is egy gócot az egyik fog alatt. Jövő héten kihúzzák azt a fogat, szájsebész elintézi a gócot (nem tudom szebben megfogalmazni), állítólag ez már önmagában is megoldhatja a problémát. Nagyon bízunk ebben.


A fertőzés - ahogyan Te is írtad - egészen biztos, állítólag a lila festés fertőtlenítő, ezért is használ a tüneteknek.


Igen, "borotválkozik", a lábára és a nemi szervére külön borotvát használ. Nem tudtam, el sem akartam hinni, de megmutatta, tényleg így van.


Jelenleg Cremor refrigerans (szteroidos) kenőcsöt használ, meg Aerius 5 mg tablettát szed esténként. Ma kezdte, még nem tudjuk, hogy használ-e vagy sem valamit.


A fogászati/szájsebészeti eljárás után kiderül, hogy jó volt-e a diagnózis.


#21: én ebben nem vagyok kompetens, de mindegyik orvos azt kérdezte, hogy miért nem jelentkeztünk előbb a problémával, mert akkor hatékonyabban lehetett volna kezelni. Aztán elmondtuk, hogy a kezdeti időben is voltunk orvosnál, csak a kezelés - amint az később kiderült - igen rossz irányba ment el. Azt javaslom, hogy menj el orvoshoz időben, de lehetőleg kellően hozzáértő, profi orvoshoz, mert eddig öten ötfélét mondtak, öten ötféle terápiát írtak elő, és így nyilván 5-ből 4 tévedett, azaz 20% csak a pontos diagnózis, és a helyes kezelés. Azt még nem tudjuk biztosan, hogy melyik az, de rfeméljük hamarosan ez is kiderül.

2013. máj. 18. 22:29
 24/34 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy írtál.

Még annyit kihagytam, és ez csak a fog esetén jutott eszembe, nem volt higanyos töméssel tömve a foga, nem hullott ki a tömés?

A cremor refrigerans önmagában nem szteroidos, csak ha tesznek hozzá.

A lila színű fertőtlenítő érdekelne egyébként.

Piros-rózsaszín színű a merbromin, ez higanyos.

A kálium-permanganát lila, de idővel megbarnul.

Vannak erősen fertőtlenítő hatású mikroszkópiai színezékek, amik lilák.

Érdekel, mi lehet az a lila :)

Jobbulást, ha tudsz, tegyél fel képet :)

2013. máj. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Szia! Én is örülök, hogy írtál.

Az egyik amalgámtömésének egy része év elején kiesett, de nem azon a fogon, amelyik a talált góc felett van, ez a másik oldalon ugyanaz a fog. Úgy gondolod, ennek lehet jelentősége?


A cremor refrigerans-ra golyóstollal ráírták, hogy szteroidos. Ennek az 1 napos tapasztalata, hogy használata során részben leoldja a lila festéket és így újra viszket a bőre.


A lila fertőtlenítőre ma rákérdeztünk, azt mondták: Fuchsin. A neten sok mindent nem találtam róla, talán gombásodásra jó. Ez lehet a felülfertőzés talán. Csinálok majd képet, és felteszem azt is. :) Ez egyébként annyira fog, hogy minden lila a lakásban, ami mellett csak elmegy a párom. Masszív sikálással lehet csak leszedni. A nyomok alapján én simán tojásfestéknek néztem volna. :) Mivel a két kézfeje, a nyaka és az arca kivételével mindenhol lila, azzal poénkodunk, hogy olyan, mint HellBoy női változatban. Vagy Lila Liba ( [link] ). :)


Várjuk a keddi műtét eredményét.

2013. máj. 19. 12:21
 26/34 anonim ***** válasza:

Igen, a fukszin egy mikroszkópiai színezék, ami fertőtlenítő hatással is bír. Ha a cr. refrig után viszket a bőr, az baj, akkor ne kenjétek rá a cr. refrig-szteroid kombót.

Szerintem az régebbi fajta amalgámos tömésnek lehet jelentősége, mivelhogy egy idő után a higany kioldódhat, és az erre érzékenyeknél nagyon komoly problémákat okozhat. Ilyen kiütéseket is.

Panoráma röntgent nem csináltak?

2013. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Készült panoráma-röntgen, azon jött ki az a góc, ami az egyik foga alatt van. Én ezt nem láttam, nem is értek hozzá, azt mondták, elég komoly. A fogtömésre felhívjuk majd az orvosok figyelmét.


A cremor refrigerans-t nem használjuk tovább, amúgy sem használ semmit, akkor legalább ne ártson.

2013. máj. 19. 16:03
 28/34 anonim ***** válasza:
Oké! Ha tudsz tegyél fel képeket.
2013. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

A fogat ma kihúzták, most várjuk, hogy lesz-e valamilyen hatása.


Képet most nem tudok feltenni, a héten nem vagyok a párom mellett, ő pedig ehhez nem ért. Hétvégén teszek fel majd képet, remélem, hogy azon már a gyógyulás folyamata is látszik majd.

2013. máj. 21. 12:00
 30/34 anonim válasza:

Szia!


Sikerült rájönni mitől volt? Az én páromnak is hasonló a problémája, mi dermatitis herpetiformis-ra gyanakszunk.

Gluténmentes diétára remekül reagál.

2013. szept. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!