Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Betegségre utalhatnak ezek a...

Betegségre utalhatnak ezek a nyirokcsomók?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy jópár, egyenként kb. borsnyi-borsónyi nyirokcsomó tapintható ki a nyakamomde inkább a bal oldalon, a jobbon csak egyet találtam.Kiskoromban sokat volt mandulagyulladásom, és sok torokgyulladás...stb. Ez azokból maradt volna vissza? Kérdeztem egy orvost is, ő azt mondta, mindenkinek vannak nyirokcsomói :S. (Azóta sajnos akaratlanul is azokat nyomkodom, nem nőtt-e vagy ilyesmi :( ) Ti is tudtok kitapintani a nyakatokon több nyirokcsomót? Nekem kb. egy vonalban van, de máshol is "akad"... Ez normális?
2009. szept. 28. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Nem, sajnos egyáltalán nem normális. Persze, mindenkinek vannak nyirokcsomói, de normál állapotban nem ilyen nagyok. Ezek sokféle problémát jelenthetnek, legrosszabb esetben rákot is, úgyhogy irány a doki, főleg, hogy nem csak egy helyen lehet őket kitapintani.

Gondolom megfázva nem vagy, mert egyébként attól is előjöhetnek.

2009. szept. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van kb. 3-4 ilyen a nyakamon, már évek óta ott vannak, nem hiszem, h baj lenne velük. Mondjuk az elején én is megijedtem és sokat fogdostam őket. Dokinál is voltam, mondta, h szerinte semmi, de megszúrják szívesen. Ezt inkább nem akartam :S
2009. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

nekem akkor jönnek elő, ha betegségem lesz. szóval nincsenek mindig kitapintható állapotban. neked igen?

tényleg mindenkinek vannak nyirokcsomói, csak ezek általában nem kitapinthatóak minden nap, mert csak akkor duzzadnak meg, ha vmi gyulladáés van a szervezetben

2009. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokszor semmi nem jelzi a futó fertőzést, csak az átmenetileg megnagyobbodott nyirokcsomók. (Máskor csak pl. megnövekedett alvásigény) De a nyirokcsomóduzzanat jelezhet mást is (pl rossz fogak), ha tartósan fennál, akkor nyomás az orvos (fog- vagy általános).
2009. szept. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és a nagyobbak 'normálisan' is borsónyiak. Az még nem ok az orvosra.
2009. szept. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!