Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs elleni védőoltás pro...

Kullancs elleni védőoltás pro - kontra?

Figyelt kérdés
Három éves a lányom, beadassam neki? És magamnak? Eddig senki nem adatta be a környezetemben, se felnőtt, se gyerek, de ahogy hallom, idén rengeteg a kullancs ...

2013. máj. 20. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én biztosan beadatnám. Épp nemrég gondolkodtam rajta, hogy elmegyek magam beoltatni, ugyanis mikor az erdőben sétáltunk, akkor a kutyából vagy 3 kullancsot szedtünk ki, meg vagy még ötöt szedtünk le a bundájáról, meg magunkról is még kettőt.

Akkor elhatároztam, hogy addig biztos nem megyek erőbe, míg be nem oltatom magam.

2013. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szép és jó a védőoltás, de nem szabad elfelejteni, hogy CSAK! a vírusos agyhártyagyulladás ellen véd, aminek hál Istenek nagyon kicsi a valószínűsége.


Ettől függetlenül érdemes, mert a legveszélyesebb betegség, de az oltás megtévesztő védelmet nyújt az ember számára, mert ennél jóval általánosabb, sűrűbb és több betegséget terjesztenek a kullancsok.


Egy hatásos és védekezés van, a naponta végzett kullancsvizit, hogy 6 órán belül kiszedjük a kullancsokat a testből.

2013. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!