Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy férfi HIV +, de így is...

Ha egy férfi HIV +, de így is él nemi életet, mik a legfontosabb dolgok amikre oda kell figyelni (az óvszeren kívül), pl. lehet-e így orálisan aktív félként érintkeznie nővel?

Figyelt kérdés
Kérem csak az írjon aki tényleg a kérdésre válaszol, valamint nem megítélésekre és bírálatokra van szükségem, hanem jó szándékú emberek segítő véleményére.
2009. okt. 18. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát gumit az kötelező használni és nem csak úgy, hogy 1x-2x bedugja és ráér majd utána felhúzni, hanem rögtön az elején.

Orális szexnél aktív fél ként, gondolom arra gondolsz, hogy a lányt elégíti ki. Hát szerintem sajnos ez se lenne túl biztonságos és fordítva sem.

2009. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

A mai koktélok mellett a HIV pozitívaknál, akik nem AIDS-esek a virusszámot meglehetősen alacsonyan lehet tartani. Mivel a fertőzéshez megfelelő számú vírusra van szükség, így nehezebben fertőznek.

Azért az óvatosság nem árt. Közösülésnél gondolom természetes az óvszer, de orális szexnél is ajánlott a nőnél szilikonlapocska használata. (szexboltokban kapható)

Egyébként a kezelőorvos mndenről tájékoztatni tud, hiszen az ő kezében vannak a leletek, ő tudja a vírusszámot, tehát a fertőzésveszély mértékét.

2009. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. okt. 18. 11:13
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Énrádióban hallgattam a témával kapcsolatos műsort, amiben azt mondták, hogy a passzív fél van veszélyben, ha az aktív pozitív. Orális szexről beszélünk.

2009. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a kézzel való izgatás szabad?

2009. okt. 18. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha nem vérző sebes a kezed, vagy nincs tajta ondó, akkor nem fertőz.
2009. okt. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért van mindenki leszavazva? Szerintem minden válasz hasznos. Aki idejár leszavazgatni elmondaná, hogy mi nem tetszik neki?
2009. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom a leszavazások okát.
2009. okt. 18. 12:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, h vér, nemi váladék ne érintkezzen a másikkal. Elvileg még nyáltól is el lehet kapni nagyon ritkán. A legnagyobb óvatosság mellett is előfordulhat sajnos, h elkapja a másik. Nem bántásból írom, de én nem élnék nemi életet aids-essel. Jobbulást és minden jót neked!
2009. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem AIDS-esről volt szó, hanem HIV pozitívról.
2009. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!