Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadassam a H1N1 ellen a...

Beadassam a H1N1 ellen a védőoltást az5 éves lányomnak és magunknak is?

Figyelt kérdés

Annyi félét hallani erről az oltásról.Mi az igazság?

Valóban nem káros és nem lesz tőle bajunk?


2009. okt. 25. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Czeizel Endre a tévében mondta el, hogy saját maga garanciát vállal arra, hogy senkinek nem lesz semmi baja ettől az oltástól. Ez azért szép, mert az oltás előtt alá kell írnod egy papírt, ha valami gond van, nem hibáztathatsz senkit, a felelősség 100%ban téged terhel.


Hát én már csak ezért a csúsztatásért SEM adatom be magamnak és senkinek nem ajánlom. Azért nyomatják a tévében ennyire hogy be kell adni minnél előbb, mert PÉNZ VAN BENNE. Ez is egy fogás hogy kiforgassák a magyar ember zsebeit.

2009. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne.
2009. okt. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Én beadattam magamnak, mert az oltóanyaggal nincs gond. Pont pár perce láttam a HírTV-n, hogy a Fideszből valaki nyilatkozott, hogy a kormány ott cseszte el az oltóanyaggal kapcsolatos teendőit, hogy hagyta, hogy bizonytalanság alakuljon ki körülötte, és ezért sokan nem merik beoltatni magukat, és közben megjött a WHO jelentés Magyarországra vonatkoztatva, hogy (sajnos a számokra már nem emlékszem pontosan), kb. 2 millióan kapják el, 40ezren kerülnek kórházba, és 3 ezren fognak meghalni. Érdekes módon, tőlünk nyugatabbra már hiány van az oltóanyagból, de ott biztos hülyék élnek...
2009. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

megeszem a kalapom, ha itt 40ezren kórházba kerülnek és 3000meghal. soha egyetlen évben nem adattam be magamnak, mégse lett semmi bajom. a családomban minden korosztályból vannak, közösségbe járunk, senki se kapta el vagy ha igen hát kiheverte pár nap alatt. nemrég a sajtóban bemondták, hogy ez a törzs semmivel sem veszélyesebb az előző influenzáknál. akkor most kinek van igaza? és nem csodálom, hogy nyugaton hiány van belőle. nem véletlenül hívják nyugati medicinának. talán magyarországon még egy édesanya tudja, hogy hogyan csillapítson lázat és torokfájást természetes úton meg mit etessen a beteg gyerekkel, nyugaton meg nem is tudják meg ígyszerűbb teletömni gyógyszerrel a gyereket. kiskoromban anya sosem féltett, gyógyszert alig adott, mégis felnőttem. és nem természetgyógyász vagyok, hanem az orvosira járok, van némi fogalmam a dologról.

úgy gondolom veszélyes oltóanyagot nem adnak be, de fölöslegesnek tartom, nagy részét a dolognak a pénz motiválja.

2009. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én félek tőle de az ember olyan,hogy amit nem ismer attól fél.

Nem hiszem,hogy beadatom a lányomnak.

2009. okt. 25. 18:48
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Én miden télen nyomom magamba a calcium magnézium meg C-vitamin pezsgőtablettát.Amúgy a magnéziumot nem is tudom hogy miért de azért gondolatban biztonságot ad.Egyetek C-vitamint aztán nem lesz semmi bajotok,erre meg én vállalok garanciát.Amikor még nem szedtem 6x fáztam meg novemberig,most meg én vagyok a legegészségesebb az egész osztályban amikor már mindenki elkapott minden hülye náthát.jöhet nekem bármi influenza,az immunrendszerem jelenleg olyan mint Chuck Norris.Elpusztíthatatlan!!:) na még poénkodtam is.
2009. okt. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

A 13:20-as vagyok.

Én is orvosira, én is ismerek olyan embereket, akik túl vannak rajta. Három napig lázasok voltak és ennyi, semmi "extra". A WHO jelentést csak azért említettem, mert szerintem ők jobban értenek a dolgokhoz, mint én. Személy szerint én is azt gondolom, hogy az egész H1N1 túl van lihegve.

Én azért oltottam be magam, mert egyrészt nekünk ingyen van az oltóanyag, másrészt nem akarok pont a vizsgaidőszakban lebetegedni, nem pedig azért mert "halálfélelmem van".

Főleg azért írtam ide, mert sokan azt hiszik, hogy az oltóanyag veszélyes, pedig ez nem így van. És a média is azt harsogja (most a Napló is, hogy vajon a terheseket és 5 év alattiakat be lehet-e oltani, de azt egy másodpercre sem említik meg, hogy MINDENKI MÁSNAK ajánlatos, ha nem akarják elkapni), hogy az oltóanyaggal nem minden "okés"...

Szóval, ha belefér a kérdezőnek, hogy 3-4 napig lebetegszenek, akkor nem kötelező az oltás. De ha esetleg beletartozik az "ingyen kapók" táborába, akkor mindenképpen megéri.

2009. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Az első mondatból lemaradt a "járok" szó, elnézést.
2009. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Szerintem elég sok ellentmondás van ebben a témában. Azt hiszem, hogy a sok oltástól elkényelmesedik az immunrendszer, dolgavégezetlenül hagyjuk. Elfelejtjük, hogy a szervezet védekező rendszere azért van, hogy a betolakodókkal felvegye a harcot. Adj gyermekednek természetes c vitamint. Ha lehet nyers gyümölcs formájában. Az immunrendszert nagyon jól segíti munkájában a kasvirág és a homoktövis, csak érteni kell az alkalmazásához.

2009. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Ceizel Endrét megvette a média, jó pénzért mond az mindenféle hülyeséget!! Olyan mint a Csernus!!



Dobjátok ki a TV-T !!

2009. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!