Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány influenza ellen oltatod...

Hány influenza ellen oltatod be magad?

Figyelt kérdés

Én csakis a H1N1-en gondolkodom, de a dokim nagyon erősködik, hogy a sima influenza ellen is oltassam be magam, mivel kisbabám van.

Nem tudom, hogy mivel teszem a legjobbat???


2009. nov. 3. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én soha nem oltattam be magam még semmlyen influenza ellen, és szerencsére nem is vagyok beteges. Évente egyszer előjön vmi felsőléguti betegség nálam, de annak semmi köze az influenzához...
2009. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én sem kaptam el még soha az influenzát, most is csak a kisbabám miatt adatnám be magamnak. Ha csak rólam lenne szó, biztos, hogy nem adatnám be.
2009. nov. 3. 11:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
egy sem, még sosem oltattam.
2009. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
A nagyobbik lányom(5 éves) tavaly elkapta az influenzát és 4 hétig volt utána beteg....tüdőgyulladása lett...így az egész család szenvedett.Idén elgondolkodtam rajta,hogy érdemes lenne beoltatni a gyerekeket.Sőt!Talán tényleg csak be akarják mocskolni az oltóanyagot,mert politikai érdekeket akarnak szolgálni.Több százezer ember,gyerek élete a tét.Bármennyire is tartok a mellékhatásoktól,tudom,hogy a lányom fogékony és gyenge immunrendszerű...tehát oltatunk...:(
2009. nov. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha el kell adni az oltóanyagot?

Emberek! Gondolkozzatok el! Milyen helyeken voltak a halálozások? Mi úgy élünk? Nincs kosz, a gyerek normálisan kapnak enni. A háziorvosok sem mindegyik embert vizsgálják H1N1-el kapcsolatban, van aki lábon kihordja, annyira "komoly".

Én nem oltatom be sem magam, sem a gyerekemet! Van vitamin természetes és mesterséges úton, és dolgozzon az immunrendszer! Minden szar ellen beoltatjátok magatokat? Minden ellen úgy sincs szérum, ha nem ezt kapod el, akkor a másik bacit.

2009. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
1 vagyok, amúgy tök vicc ez a H1n1... tegnap voltam dokinál, mert egy hete köhögök és nem jobb semmitől... bemegyek a rendelőbe köhögve, erre a doki a rendelő lehető legtávolabbi végébe megy (helyettes doki volt), basszus tök úgy éreztem magam, mint egy leprás... Meghallgatta a tüdőmet, de meg se nézte a torkomat, hanem ment megint távol tőlem, majd közölte, hogy menjek ki, majd kihozza a receptet... tök vicc. Ja és szte felsőléguti fertőzésem van... adta a szokásos antibiotikumot és ennyi... de még normálisan se vizsgált meg...
2009. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező! Attól, hogy beoltatod magad, még elkaphatod a betegséget, csak enyhébb lefolyású lesz, kevésbé viseli meg a szervezetedet. Ezt figyelembe véve, talán érdemes, hiszen így nem okoz gondot a baba ellátása.

A kisbabádat viszont úgy is megfertőzheted, ha te magad el sem kapod a betegséget. Csak megfogsz egy kilincset, kapaszkodót a járművön, utána a babát és már ott is a vírus. Rajtad talán nem fog az oltás miatt, de a baba már meg is kaphatta. Tehát, ha ez a szempont, teljesen mindegy, hogy oltatod-e magad.

2009. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Na itt a sok orvosprofesszor, meg a pénze miatt aggódó ostoba.

Kedves kérdező olvasd el a témában adott válaszokat a korábban felvett kérdéseknél.

Ne hidd el azok válaszát, akik tudás nélkül okoskodnak.

A védőoltás a megoldás.

2009. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
36%

HY én nem akarok senkit sem lebeszélni a H1N1 elleni "véőoltás" beadatása ellen de szerintem tök felesleges mert:

1.az szerintem lehetetlen hogy egy pár hét alatt rendesen letudjanak tesztelni egy oltóanyagot (mivel egy legyengített vírust adnak be és ha a szervezeted nem a toppon van lehet hogy magától az oltástól leszel beteg)


2.a sima influenza úgy 2-3 évenként mutálódik erre több tízéves kutatómunkával fedezték fel

DE: ez az influenza már ezalatt a pár hónap altt is többször mutálódott így az az oltás amit kifejlesztetek két hét ISMÉTLEM KÉT HÉT ALATT! (természetesen nem biztos hogy mutálódik de az üzenet végében megindokolom ezt a feltételezeést)

már semmit sem ér csak max a szövődményekben meg is halhatsz de ha szerencséd van akkor csak örök életedben tolószékbe kényszerülsz az egyik mellékhatás /nem várt szövődmények miatt/

szóval én nem adatnám be magamnak inkább veszek pár forintért orvosui maszkot vagy orrszőrőt és gyakran mosok kezet fertőtlenítőszerrel

Ahírekben meg már arról van szó hogy egy szuperinfluenza tombol ukrajnában ez kezd hasonlítani Stephen King-Végítélet című regényére most olvasom az első kötetet és remélem nem lessz ilyen brutális a járvány persze ez csak egy regény de hát ki tudja......

am meg ha engem kérdeztek szerintem egyszerűen valakik megszegtéka a Genfi eggyezmény azon pontjait ahhol a kémiai és biológiai fegyverekről esik szó

magyarul valamely okos mikrobiológusok létrehoztak egy olyan szuperinfluenzát ami letarolja az emberiséget ami valamilyern hiba folytán kikerült a kutatólaborokból és nem tudnak majd megfelelő vakcinát kifejleszteni ellene a rezisztencia és a gyors mutálódás miatt PERSZE EZ CSAK FELTÉTELEZÉS ÉS NEM AKAROK PÁNIKOT KELTENI DE SZERINTEM

ISMÉTLEM EZ CSAK FELTÉTELEZÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Az utolsó hozzászólónak:

Te túl sok sci-fit olvastál!És ez mindd a te agyszüleményed!!ez nem játék,nem kéne mégjobban megzavarnod a már ígyis bepánikolt embereket.Elég szomorú,hogy fenn áll ez a helyzet,akár több száz ártatlan gyerek és felnőtt halhat meg,amíg te ilyen marhaságokat írsz!!

2009. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!