Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma megkapom a h1n1 elleni...

Ma megkapom a h1n1 elleni védőoltást. Válaszolnátok kérlek nekem? Kicsit tartok tőle (kérdés lent)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és anya kötelező alapon be adatja nekem, mondta, hogy még nem vagyok nagykorú ezért akár tetszik akár nem megkapom(ahogy már ő is megkapta). Az elmúlt fél órában utánanéztem ennek itt is, hogy ne csak a tvből halljak róla.Annyi minden olvastam,kezdve attól, hogy majd nem lehet gyerekem , egészen addig, hogy csippet tartalmaz amivel később megölhetnek. Az utóbbit persze teljesen baromságnak tartom, de az elsőt pl nem. Gyerek vagyok, félek tőle(oltástol), és anya midneképpen beadatja nekem. Sírás kerülget, mert mind a média, mind az itteni kérdésekre adott válasz megijeszt. És nem tudok mit tenni. Akár tetszik akár nem, megkapom! a kérdésem: Jogos ennyire a félelmem?
2009. nov. 5. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sajnos igen. Ez egy alig letesztelt szer, aminek a hátterében csak egyes körök anyagi érdekei állnak.

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy anyukád kötelezhet erre, mivel te már korlátozottan cselekvőképes vagy, és mondjuk egy 16 éves lánynak sem mondhatja az anyja, hogy pl. "márpedig mész abortuszra", ha a lány nem akarja.

2009. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
akár kötelezhet kár nem , úgyis elvisz az orvoshoz, és megkapom.Csak szeretnék tisztán látni. Ami úgylátom lehetetlen, mert mindki mást mondd.
2009. nov. 5. 10:42
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a kérdésben sajnos most még a szakemberek sem tudnak állást foglalni.
2009. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Mondd meg az orvosnak, hogy te nem akarod, szerintem akkor nem adhatja be. Én nem oltatom be magam, lehet, hogy semmi bajom nem lenne tőle, de mi van, ha mégis? Influenza meg mindig is volt és lesz is.
2009. nov. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg nagyon sok mindent mondanak róla!Én személy szerint nem oltatom be magam.

De ha már semmiképp nem tudod kikerülni, akkor ne agyalj rajta!Egyél sok zöldséget, mondd meg anyudnak, ha már ennyire elővigyázatos, akkor vegyen neked C vitamint is, szedjél napi 1000-2000 mg-ot, egyél fokhagymát, így erősödik az immunrendszered, és az oltás mellékhatásait is legyőzi!Ne izgulj, biztos szülhetsz majd gyerekeket, biztos nem lesz semmi bajod!Csak ne aggódj, mert az nem segít....:)

2009. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

Szija!Nem lesz semmi bajod tole nyugodj meg abszolute semmi!Anyukam is beadatta 4napja es tokre jol van ,es szivbeteg.En angliaban lakok,ugyhogy meg nem kaptam meg az oltast, de a sima influenza ellenit mindig megkaptam otthon kb 8evig

es nem lett bajom, ne aggodj a szuri miatt!21/L

2009. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Én egy anyuka vagyok, akinek 17 éves fia és 18 éves lánya van...


Hidd el nekem, óriási dilemma előtt vannak a szülők is ebben a kérdésben, mert semmiképpen nem szeretnénk ártani a saját gyerekeiknek, de aggódunk is értük, szeretnénk őket minden áron megvédeni! Óriási ez a felelősség...


Én és a férjem is megbeszéltük itthon ezt az oltás-témát, egészen múlt hét közepéig mi is mindketten azon az állásponton voltunk, hogy felesleges a védőoltás, több rosszat hallunk róla, mint jót...


De az elmúlt napok hírei nagyon ijesztőek : Ukrajnában már 70-nél több halott van (nem derült még ki, hogy milyen vírustól, de mégis!)...

Többszázezer beteg!!!???... 8-o


Megkérdeztem a gyerekeim háziorvosát, akiket születésüktől ismerek és megbízom a véleményében : őszerinte a védőoltás ártani semmiképpen nem árt, de ha van rá esély, hogy védelmet nyújt, akkor ezt ki kellene használni... Akiket eddig beoltott, azoknak semmiféle baja nem lett!...


A gyerekeim is hallják a híreket és őket is sokkolják az események, hiába eddig oltás-ellenesek voltak, már ők is az oltásra szavaznak!!! Én demokratikusan megkérdeztem a véleményüket, és egyhangúan a beoltásra szavaztak vasárnap.


Ma a fiam ment el felíratni és kiváltani a vakcinákat (mert a szezonális influenza elleni oltást is beadatjuk nekik), a város két végén kell kiváltanunk a recepteket, mert szinte minden gyógyszertárban hiánycikk vagy a H1N1 vagy a szezonális influenza elleni védőoltás...


Holnap fogják beoltatni magukat : önként és saját szabad akaratukból!!! (Én nem is megyek velük, hiszen nagyok már, egyedül is elintézik az ilyen ügyeiket.)


Gondolkozz : senki a Földön nem akar neked annyira jót, mint a Szüleid! Anyukád is alaposan végiggondolta, beoltasson-e téged, vagy ne?... Aki egy kicsit is törődik a gyerekével, az ebben a helyzetben igenis beadatja a védőoltást : lehet, pár hét múlva már hiába tépné a haját, hogy miért nem tette meg!...


Pár héttel ezelőtt még egyikünk sem gondolta, hogy ilyen komoly is lehet a helyzet, pár nap alatt szerintem sokak véleménye megváltozott a járvánnyal kapcsolatban. :-[

2009. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
Előző: Tök mindegy, hogy milyen járvány van Ukrajnában, te ezért beadatod a H1N1 oltást? Érdekes logika. Elérte a célját a kampány, úgy látom. :S
2009. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

11.39-es.......jóvoltál..:D

nektek csak annyit mondok, h ne a TV-ből tájékozódjatok, mert a média manipulatív szar. észrevehettétek már, h mindennap összevissza beszél, és tökmindegy h mivan, a lényeg, hogy oltasd be magad. virágzik a csalán....mindneki oltassa be magát h1n1 ellen. kb ilyen színtű ez a dolog.


neked kérdező, mindenki méást fog mondani, lesz aki aztmondja hm de az milyen jó dolog, lesz aki ellene beszél, sajnos ettől nemlesz neked se jobb, se rosszabb.

az oltóanyagok mellékhatása úgyis csak évekkel később várható, mint ahogy általában az oltóanyagoké....de ezsem 100% h lesz mellékhatása.

2009. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

[link]


H1N1: a Magyar Tudományos Akadémia felhívása


Az influenzavírus vakcinával és a jelenlegi járványügyi helyzettel összefüggésben a Magyar Tudományos Akadémia Immunológiai Bizottsága fontosnak tartotta kijelenteni az alábbiakat:


1. Az új, A/H1N1 típusú influenza ellen a lakosság döntő többsége védtelen.


2. A jelenleg Magyarországon forgalomban lévő, elölt vírust tartalmazó, új influenza elleni vakcina hatékony védelmet alakít ki szervezetünkben és jelentősen csökkenti az influenzás megbetegedés kockázatát, ezáltal a lehetséges szövődmények számát is.


3. Az oltás kapcsán esetenként fellépő enyhe mellékhatásokat túlnyomó részben a vakcinában jelenlévő segédanyagok okozzák, amelyek szükségesek a hatékony immunválasz kialakításához, és ezért nélkülözhetetlenek. Hangsúlyozzuk, hogy ezek a mellékhatások enyhék, nem súlyosabbak azoknál, amelyeket az évtizedek óta alkalmazott ‐ hasonló technológiával készült ‐ szezonális influenza elleni oltások során alakulnak ki.


4. A vitaminok önmagukban hatástalanok az influenzafertőzés ellen, azonban az egészséges életmód és helyes táplálkozás alapvető fontosságú a megfelelő ellenálló képesség kialakításában.


5. A súlyosbodó járványhelyzet miatt javasoljuk, hogy orvosukkal egyeztetve minél többen és minél hamarabb oltassák be magukat, tekintettel arra, hogy a védettség kialakulásához körülbelül két hét kell.


6. Az oltással nem csak saját magát, de a környezetében élőket is védi - adta hírül közleményben Dr. Kacskovics Imre, a Magyar Tudományos Akadémia, Immunológiai Bizottság titkára, az ELTE Immunológiai Tanszékének egyetemi docense.


Forrás: Megjelent:HáziPatika.com (2009.11.05 07:59:19)


========================================


[link]


Az 1918-as spanyolnátha-járvány túlélői immunisak az új vírussal szemben


A H1N1 jelű vírus sokkal gyorsabban szaporodik a légzőszervekben, mint a szezonális influenza kórokozója, és csupán az 1918-as spanyolnátha-járvány túlélői valamelyest immúnisak az új influenzával szemben - állítják amerikai kutatók. A University of Wisconsin víruskutatói, akik vizsgálataikról a Nature-ben számolnak be, az új vírust majmokon tesztelték: három egyedet H1N1 vírussal fertőztek meg, hármat pedig a szezonális influenzáéval. Mint kiderült, a H1N1 lényegesen gyorsabban szaporodik a légzőszervekben, valósággal elárasztva azokat. Az új influenzával megfertőzött majmoknál a vírusszám legkevesebb a kétszerese volt az orrban, a mandulákon, a légutakban és a tüdőkben, míg a szezonális influenza kórokozója csupán az orrnyálkahártyát és a garatot "kedvelte". A kutatók egereken és vadászgörényeken is tesztelték a kórokozót.


Az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központjának (CDC) illetékesei hétfőn jelentették be, hogy az új influenza lefolyása más, mint a szezonálisé, amely évente 36 ezer halálos áldozatot követel Amerikában. A szezonális influenzával ellentétben a H1N1 nyáron is fertőz, s inkább a fiatalabb korosztályt betegíti meg.


A CDC májusi tanulmánya szerint az idősebbek egyharmada rendelkezik valamiféle immunitással az új influenzával szemben, júniusban pedig a CDC illetékese bejelentette, hogy a 65 év felettiek, de lehet, hogy az ötvenes korosztály is kevéssé fogékonynak bizonyul a fertőzés iránt, még ha beteg is van a családjukban.


==============================


[link]


A mostani H1N1 vírus az 1918-ban pusztító "spanyolnátha" vírusával azonos, amitől mintegy 50millió (!!!) ember halt meg a járvány 2 éve alatt!!!


"...A betegség egyeseknél gyorsan vérzéses tüdőgyulladássá fejlődött, és gyakran alig néhány óra alatt halálhoz vezetett: a vírusos pneumonia különösen a 20–40 éveseket sújtotta. Ezt egyes kutatócsoportok azzal magyarázzák, hogy az áldozatok immunrendszere túlreagálta a fertőzést, és elpusztította a tüdőszöveteket. Az idősebbek és a kockázati csoportok tagjai – idült kórokban, anyagcsere-betegségekben szenvedők stb. – halálát inkább a másodlagos, bakteriális tüdőgyulladás okozta..."


======================================


...Ukrajnában vérzéses tüdőgyulladásban halt meg 70-nél több ember, akkor most lehet találgatni: vajon mi okozott náluk vérzéses tüdőgyulladást?!...

2009. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!