Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy és mivel védekezzek H1N1...

Hogy és mivel védekezzek H1N1 ellen, vagy ha már elkaptam mivel kúráljam ki magam?

Figyelt kérdés

Nem akarom beoltatni magam, valami immunerősítő tippeket adjatok nekem, hogy elkerüljön ez a vacak, vagy ha mégis elkapom gyorsan megszabaduljak tőle.


Aki esetleg már átesett rajta, mennyi idő alatt gyógyult meg?


Nagyon szépen köszönöm előre is!


2009. nov. 5. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szia,

nekem nagyon bejött a Béres Csepp nevezetű készítmény, biztosan ismered. Amióta rendszeresen szedem még egy nátha sem talált meg. Ha nem szeretnéd magadat beoltani, akkor (de amúgy is) egyél sok gyümölcsöt, étkezz rendszeresen, és egyél joghurtot, lehetőleg élőflórásat. És moss sokat kezet. Mostmár hideg is van, hordj kesztyűt, és ha tömegközlekedsz mindent azzal fogj meg. Ha tüsszentenek, köhögnek a közeledben utána fújj orrot, még akkor is, ha nem kell, így kijönnek a bacik.

Egyik ismerősöm elkapta és egy hét alatt kigyógyult belőle. Másik ismerősöm is elkapta, de őneki hosszabb ideig tartott(2 hét), nagyon magas láza volt, és még most sincsen teljesen jól. Tehát teljesen változó a lefutása. (Ami a nagyon veszélyes a H1N1-ben az a szövődményként esetlegesen fellépő vérzéses tüdőgyulladás, nem maga az influenza)

Jó egészséget!

2009. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

sok cévitamin, meg vehetsz vmi immunerősítő bogyót is patikban. vagy igyál activiát :D

valóban a szövődmények a veszélyesek, így ha elkaptad akkor lehetőleg nenagyon mászkálj, nehogy ráhúzódjon a tüdődre. maradj otthon szépen, izzadj sokat a paplan alatt, igyál forró dolgokat, és sok cvitamin. ha vigyázol magadra, hamar túlleszel rajta. lényeg h maradj otthon, és izzadj sokat.

2009. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Igen igazából, amitől félek az ez a vérzéses tüdőgyulladás szövődmény. Ettól parázok rendesen.

2009. nov. 5. 14:34
 4/4 anonim ***** válasza:

C-vitamin (akár citromból), sok gyümölcs.

Ha már beteg vagy, akkor sok pihenés és folyadék, nagy sok C-vitamin.

2009. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!