Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez a HIV eredmény biztos?

Ez a HIV eredmény biztos?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam a negatív eredményem a HIV tesztről, 4 hét után voltam ahogy javasolták a dokik.

Ezt írja:

Anti-HIV antibody, antigen kimutatás ELISA módszerrel (Biomerieux)


Sokan olvastam arról, hogy meg kell-e ismételni a tesztet 3 hónap múlva, de sok olyat is, hogy nem, ha a szűrőhelyen azt mondják nem kell. Nekem nem mondtak semmit, akkor most meg kell- vagy sem?

Kérem csak az írjon aki ért hozzá.


2009. nov. 6. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát mivel 6 hétnél előbb ki sem mutatható a vérből a vírus, így én nem bíznék meg benne.

Én biztosan megismételném.

2009. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha 6 hét kell akkor miért mondott minden doki 4 hetet?
2009. nov. 6. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj el vért adni!


Ha fertőzött vagy, azonnal kiszürnek!

2009. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy miért mondta ezt a doki, de ha bárhol rákeresel, mindenhol 6-8 hetet mondanak.

Pl itt is, de akármelyik cikket berakhatnám:

[link]

2009. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, én meg ezt olvasom most:


"A teljesen megbízható teszteredmény eléréséhez érdemes megismételtetni a tesztet egy-két hónappal azután, hogy véleményed szerint esetleg megfertõzõdhettél."


Vagyis az 4 hét, a vérvétel előtt a dokinőnek direkt mondtam, hogy jó-e, hogy csak 4 hete volt? azt mondta igen, felhívtam egy másik anonim szűrőt is, ők is 4 hetet mondtak.

Lehet azóta fejlettebbek a tesztek? Kaptam rendes igazolást, nem hiszem, hogy adtak volna egy negatív leletet annak tudatában, hogy lehet, hogy pozitív vagyok.

2009. nov. 6. 22:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Te inkább hypochonder vagy, nem HIV fertőzött.

Ha az egészségügyben dolgozók azt mondják 4 hét, akkor az úgy is van. Ők értenek hozzá, gondolom nem az első esettel foglalkoznak már.

2009. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Amúgy meg tényleg menj vért adni, ott egyből kiderül.

Csak nem leszel Anonym.

2009. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 7. 09:42
 9/10 krizsantibor válasza:

Sziasztok sajnos nekem is menni kellet már!

Ezek a tesztek elvileg már a 3.-ik héttöl kimutatják.


De általába hogy biztos legyen az eredmény várni kell 4 hetett.

2012. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Legideálisabb 6 hét után. Ma voltam, negatív, de előttem lévőnek feltételezhetően pechje volt, mert kb. 30 percet volt bent és egy két szófoszlány kihallatszott (sajnáljuk és egyebek) És valakivel külön elvonultak. Tehát tanulságos. Mennyire megbízható? Nos felelősségre ők nem vonhatóak, illetve azért sem tudnak felelősséget vállalni, hogy 6 héttel ezelőtt nem voltál hordozó.

Leletnél megjegyzés részbe írták: "A mikrobiológiai vizsgálatok eredményei tájékoztató jellegűek, annak eltérését számos (klinikai, epidemiológiai, technikai, stb.) tényező befolyásolhatja. A negatív eredmény a fertőzést nem zárja ki! A vizsgálatok a betegellátást szolgálják, az adatok tudományos felhasználásához a Laboratórium hozzájárulása szükséges."

2014. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!