Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van aki beoltatta magat H1N1...

Van aki beoltatta magat H1N1 ellen? Mi lett utana? Valami volt oltas utan?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok ilyen kérdés volt már és mindegyiknél írták egy csomóan, hogy semmi bajuk nem lett. Én is beoltattam magam és munkatársak/család közül nagyjából 30-40 embert ismerek, aki beoltatta magát.


Azonnal tisztázzuk, hogy az, hogy az oltástól vért hányunk, meg majd idegbetegek leszünk, meg autista gyerekeink lesznek szimpla félelemkeltés, az égvilágon semmi nem igaz belőle.


Az oltás maga az úgynevezett "oltási betegség"gel jár, ami az immunreakció kialakulását jelenti. Ez a h1n1 vakcina esetében 2-3 napig tartó bőrpír és enyhe fájdalom az oltás helyén. Enyhe fájdalmat minden oltást kapott ismerősöm tapasztalt 2-3 napig. Az egyikőjük kicsit erősebbet, panaszkodott rá, de 3 nap után neki is elmúlt.

Ezen kívül néha lehet enyhe hőemelkedésünk is, egy ismerősömnek volt 37,2 az oltás harmadnapján, de pár óra után el is múlt.

És így nagyjából ennyi.

2009. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nálunk holnap oltják a gyerekeket,és remélem nem lesz mellékhatása!Bár elfelejtitek,hogy amikor kötelező oltásra viszitek a gyereketeket annak is lehet mellékhatása,és szokott is lenni,mint például izomfájdalom,és hőemelkedés!Majd beszámolok róla,hogy volt -e valami!
2009. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A családomban mindenki (én is), már két hete be van oltva H1N1 és egy hete szezonális influenza ellen. Senkinél és egyiknél sem volt semmi tünet sem a beadás után, sem azóta. A ma oltották be 5 ismerősömet egyszerre mindkettővel, velük se lett semmi.
2009. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hete be vagyok oltva. A világon semmi problémám nem lett. Az izomfájdalom, amely a szuri helyén volt érezhető mára el is múlt.
2009. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!