Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1? mit csináljak?

H1N1? mit csináljak?

Figyelt kérdés
mit kéne tennem? édesanyám és testvérem aszthmást, apukám is maradandóan beteg. én vagyok az egyetlen, aki nem az. vagy legalábbi nincsen róla tudomásom. mit kéne tennem? beadassuk az oltóanyagot vagy nem? kétségbe vagyok esve! kérlek irjatok!! várom mihamarabbi válaszaitokat! ha van az oldalon orvos, esetleg aszisztens ápoló, vagy bárki, ismétlem BÁRKI aki segiteni tud, akkor irjon legyen szives! előre is köszönöm !
2009. nov. 12. 15:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

én nenm mondom, h rossz a vakcina, de azt azért megkérdezném a médiának hívő embereket, hogy azt tudja bárki, hogy hogy alakulnak ki ezek a vrusok, minden évben más fajta???


mert van sokféle elmélet, persze nem tudhatja senki h mi az igaz, de többségük gyanakvásra adhat okot...

2009. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában is oktatják, hogyan mutálódnak a vírusok, nincs ebben semmi mágikus dolog, evolúciónak hívják.

Ahogy minden élőlénynél a vírusnál is RNS láncok felelősek az öröklésért és ezek módosulnak generációról generációra, hisz a vírus is, mint minden élőlény elsődleges célja a fajfenntartás, szaporodás.

Egy vírus kétféle mutáción mehet át:


Pontmutáció, mely során a vírus testéről lelógó hemagglutininek vagy neuramidinázok (innan jön amúgy a H és az N) 1-1 aminosava megváltozik. Ez a mutáció a vírus terjedési képességeit nem tudja jelentősen befolyásolni, inkább a veszélyességére hat.

Antigen shift: ez egy ritkább jelenség. A vírusok úgy szaporodnak, hogy betörnek 1 sejtbe és az ott lévő osztódásért felelő apparátust átprogramozzák arra, hogy az adott sejt helyett a vírust reprodukálja rengeteg példányban. Antigen shift akkor jöhet létre, ha egyazon sejtet egyszerre két különböző vírus fertőz meg. Ez a fajta mutáció csak az A típusú vírusoknál fordul elő, hogy az mi, azt most inkább nem fejtem ki.

2009. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem adasd be! Ne kockáztass, hogy esetleg megfertöződ őket.

OFF:

A mai, 15:48-as válaszolónak:

TE győztél meg a válaszaiddal, és én tegnap beoltattam magam. Megmutattam a válaszaidat a barátaimnak, családnak, és már kezdik magukat meggondolni. A férjem és a barátnőm úgy döntött, jövő héten oltatnak.

Örülök, hogy akadt végre egy ember, aki értelmesen, közérthetően el tudta magyarázni, mi a helyzet valójában, hogy mekkora hülyeség ez az egész összeesküvés-elmélet, és hogy az oltás kell.

Szeretném megköszönni, hogy áldoztál arra, hogy tényleg segíts!

2009. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

18:56 - köszönöm szépen a biztató szavakat. Sajnos lassan én is kezdem belátni, hogy egy fecske nem csinál nyarat és annak ellenére, hogy már vagy 30szor leírtam, hogy mi is az a bizonyos "higany" az oltásban még mindig jönnek az emberek és csak írják, hogy "nem adom be, mert higany van benne, mint a hőmérőben"...

Szóval lassan én is fel fogom adni, de azért örülök, hogy pár embert sikerült okosítanom. Mert őszintén szólva az nem érdekel, hogy ki oltatja be magát, csak az zavar, hogy olyan mérhetetlenül buta érveket sorolnak fel az oltás ellen, hogy én szégyellem magam, hogy Magyarországon manapság ennyit tud felmutatni a közoktatás.... :\

2009. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!