Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » H1N1 elleni oltásról mi a...

H1N1 elleni oltásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék az egyéni véleményekre,esetleges sajátos tapasztalatokra.
2009. nov. 12. 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor nyugodtan hallgathatsz az anyukádra!


Ha lenne bármi kockázata a védőoltásnak, akkor az anyukád tuti nem adatta volna be neked!!!


Sajnos, orvos és orvos között is nagy különbségek vannak, sok orvos (sajnálatos módon!) elég tájékozatlan és valószínűleg korlátolt is lehet...


Jó példa a mi gyerek-háziorvosunk, akivel beadattam a gyerekeimnek a H1N1 és a szezonális influenza elleni védőoltást...

Mivel akkor éppen a szezonális vakcina volt hiánycikk (Fluval AB), ezért a gyógyszerészek tanácsára Begrivac vagy Fluarix vakcinát kértem felíratni, merthogy az még akkor volt a gyógyszertárakban...

Gyermek-háziorvosunk nem volt hajlandó ezt a kettőt felírni, mert őszerinte ezek pici gyerekeknek valók, nem az én 17 és 18 éves gyerekeimnek. Hiába mondtam neki, hogy a gyógyszerészek ezt ajánlották, hiába mondtam, hogy én is elolvastam a leírásukat ("3 év alattiaknak fél adag, 3 év felettieknek teljes adag adandó") nem hitt nekem...

Most mit mondjak?!... :-[

Neki nálamnál is jobban kellene érteni a dolgához, de nem ért hozzá???... No comment...

Akkor a szülők kitől kérhetnek tanácsot, ha éppen a gyerek-háziorvosuk a legtájékozatlanabb???...

2009. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Azért megnyugtatóak ezek a válaszok :) Amugy 21 éves vagyok,és anyám adta be,nem adatta. De nem értem,miért kell bele mondjuk higany? :(
2009. nov. 12. 17:43
 13/14 anonim válasza:
en nem tudok neked jo valaszt adni de en vacilalatam rajta,erre anyum tegnap mondta hogy a fodrasz kuncsaftjanak lanya beoltatta magat estere lkaz lett majd meghalt...csak ezzel a media nem fogalalkkozik...tehat most döntsem el okosan hogy mi a jobb...
2009. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

17:43 - a szerves higanyvegyület azért kell az oltásba, hogy intenzívebb immunreakciót váltson ki ezzel erősítve az oltás hatékonyságát.

Ugyan ez a szerves higanyvegyület a természetben is előfordul rengeteg táplálékban is, például az összes halételben. Egy szelet öreg tengeri halban több metilhigany lehet, mint amennyi etilhigany van az oltásban.

Amúgy elemi higanyt hashajtóként használják, a higanykloridot pedig nyílt sebek fertőtlenítésére.

Ez is csak egy atom, amiből ahány féle molekula keletkezik annyiféle hatást ér el, a szénatomból is felépülhet egy ember vagy akár a nitroglicerin is attól függen, hogy milyen molekulákba szerveződik...

Ami miatt nyomatják ezt a higany témát az az, hogy mindenkinek a higanyos hőmérő jut eszébe róla, ami veszélyes, mert ha szabad levegőre kerül higanyoxidot képez, ami belélegezve igen veszélyes. De ahogy mondtam minden a vegyülettől függ és nem az azt alkotó atomoktól.


18:41 - foglalkozna, ha igaz lenne, de hát nem az. Az öreg szívbeteg nénire is teljesen rászállt a média, mert 2 nappal az oltás után attól teljesen függetlenül szívelégtelenségben meghalt.

2009. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!