Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A krónikus mandulagyulladásra...

A krónikus mandulagyulladásra van a műtéten kívül más megoldás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt különböző holisztikus gyógymódokra...stb.

Egy fül orr gégész szerint a műtét számomra a megoldás,de érdeklődnék van e esély valamilyen módszer segítségével arra,hogy a gyulladt mandulák újra egészségesek legyenek.


2013. okt. 28. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak más megoldás van. Az emberi szervezetben egyetlen szerv sem poénból van ott. Csak az ostoba orvosok hiszik, hogy az ilyen szabdalással bármit megoldanak, de rendszerint csak súlyosbítják a helyzetet.
2013. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Egy fül orr gégész szerint a műtét számomra a megoldás"


Akkor szólj neki, hogy soron kívül adja vissza a diplomáját!

2013. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tomcsó ***** válasza:

Én is krónikus mandulagyulladásban szenvedek, már évek óta szükségszerű lenne kivenni a mandulámat. És idén végre rászánom magam. Az okok ömlesztve:

Mivel a mandulám funkcióját nem tudja ellátni, (már annyi fertőzésen esett keresztül, hogy struktúrálisan már nem mandula, hanem egy szövet gumó, amin könnyen megtapadnak a patogének, sőt rossz vérellátottsága miatt az immunrendszer nem ér el oda már, olyan hatásfokkal amilyennek kéne és ezért folyton be lesz gyulladva.) Tekintsünk el attól, hogy miért van egyáltalán a mandula és kell vagy nem, akinek kórosan sokszor gyullad be és effektíve nem védelmi funkciót tölt be, hanem a patogén mikróbáknak a melegágya, azt ki kell szedni. Továbbiakban az egyik leggyakoribb gócpont az emberi szervezetben, főleg ha krónikusan gyulladt.

2013. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik választ!

Évek óta visszatérő hőemelkedéseim vannak. Nyugodtabb és gyulladásos időszakok felváltva. Rendszeres ez a félig vagyok csak egészséges érzés. Tehát nem köt semmi ágyhoz, de szinte minden délután van egy nyomottabb közérzet. Emellett ínhüvelygyulladás és több gyulladt ízület kíséri. Augusztus közepet óta pedig csalánkiütéseim vannak.(Az Allegra Forte nevű gyógyszer és a kalcium visszanyomja pár napra, de visszatér.) Tény,hogy pl a kamilla és körömvirág tea keverékére jól reagál,és kicsit csökkennek ezek a tünetek, de aztán visszajönnek.Több más megoldással próbálkozom, mint a műtét, de egyelőre tényleg nem sok sikerrel. A kínai akupunktúra jött még számításba, de nem találok konkrét információt arról,hogy az segíthet-e. 29/F

2013. okt. 29. 09:00
 5/6 Tomcsó ***** válasza:
100%

A csalánkiütés nekem is van vakarásra. Én voltam teljes kivizsgáláson, tök egészséges vagyok csak a mandulámat kéne kiszedni. Nem biztos hogy az okozza a problémát, de góc így is úgy is.

Tégy belátásod szerint, de a tudomány nem ismer olyat, nincs tudományosan bizonyítva hogy egy szerv vmi csodaszer hatására egy gennyes gumóból tök egészséges lesz. Én ismerek olyat akinek felnőtt korában kiszedték, ő azt mondja ez volt élete legjobb döntése.

2013. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A krónikus ínhüvelygyulladást is okozhatja egyébként a gyulladt mandula? Szerintetetek a műtét során melyik jobb, az altatás vagy a helyi érzéstelenítés?
2013. nov. 4. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!