Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap megkaptam a H1N1...

Tegnap megkaptam a H1N1 oltást, ami két hét múlva kezd el hatni. De mi lenne akkor ha ebben a 2 hétben kapnám meg pont az influenzát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

A 2 hét azért annyi, mert maximum ennyi idő kell ahhoz, hogy a szervezeted kifejlessze a megfelelő antitesteket, elpusztítsa a beléd adott halott vírusokat és elraktározza a megfelelő antitestet a memóriájában.

Ugyan ennyi a maximális futamideje annak is, ha megkapod az influenzát, gyakorlatilag ugyan az a folyamat játszódik le annyi különbséggel, hogy az oltásnál nem szaporodik milliószámra közben a vírus.

Ha megkapod az oltást elindul az immunfolyamat és ha az immunfolyamat vége előtt megkapod a fertőzést, akkor annyival előrébb fog járni a szervezeted a védekezés kialakításában amennyivel előtte megkaptad az oltást, tehát a betegség ennyivel rövidebb ideig fog tartani Nálad.

2009. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó mondja ez előző válaszoló.
2009. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ezt kérdeztem múlt héten az orvostól, mielőtt beadattam. Azt mondta, nyugodtan beadathatom, ha nem vagyok lázas és nincs izomfájdalmam. Mivel ezek elölt kórokozók, nem leszek jobban beteg, vagy ilyesmi, max. hamarabb gyógyulok. Jól mondták az előző válaszolók.
2009. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!