Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A H1N1 vírus, vagy az oltás a...

A H1N1 vírus, vagy az oltás a veszélyesebb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 20:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%
Sokkal kisebb esélye van annak, hogy a vírustól lesz valami bajod, minthogy az oltástól.
2009. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
H1N1 veszélyesebb,ha elkapod. Az oltásban a vírus le van gyengítve.
2009. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
76%
egyik sem veszélyes,csak annyira mint az összes többi influenza vagy az összes többi influenza elleni védőoltás.
2009. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%
H1N' se veszélyesebb mint a hagyományos influenza, abba is halnak bele. az oltás se hiszem h halálos leehtne, de én biztos nem oltatom be magam.
2009. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
ebben az 5 percben 3 ilyen kérdés :D
2009. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%

Aki azt mondja, hogy az oltás veszélyesebb mire alapozza?

-----------------

Oltás:

- oltási betegséget kapsz tőle, ami 2-3 napig tart, enyhe fájdalmat jelent az oltás helyén, ritka esetben enyhe hőemelkedést, nagyon ritkán enyhe megfázásszerű tüneteket is eredményezhet.

- oltásnak más mellékhatása gyakorlatilag nincs, Magyarországon ugyan ez a cég ugyan abból a piliscsabai üzemből kigördülő ugyan olyan oltással olt több, mint 10 éve, eddig 16 millió embert oltottak be és közülük senkinek nem volt hosszú távú problémája az oltástól,illetve egyikük se halt meg influenzában.

- körülbelül 80%kal csökkented a h1n1 elkapásának esélyét.

- a körülötted élőket is óvod a betegségtől, ha a közvetlen környezetedben laknak immunbetegek, krónikus betegek, csecsemők, akkor ez fokozott figyelmet érdemel.


A h1n1 elkapásának esélye jelenleg alacsony, hisz kevés helyen terjed az országban, de mint minden pandémiás influenzánál (spanyolnátha - 1918, ázsiai influenza - 1957, hong-kongi influenza - 1968, orosz influenza - 1977) a fő probléma az, hogy természetes védettségünk nincs ellene, ezért ha járvány lesz akár az emberek fele is elkaphatja.


h1n1 mit is okoz:

5-15 napos betegséget, melynek tünetei:

- magas, sokszor extrém magas láz, amit csillapítani kell

- nagyon erős torokfájás

- az esetek felében súlyos hasmenés, hányás

- a szövődmény esélye nem túl magas, általában tüdőgyulladás. Életet károsító, esetleg halálos szövődmény 1000-10000 esetből egyszer adódik, viszont míg a hagyományos influenza csak nagyon beteg embereknél jár halálos kimenetellel a h1n1 halottainak 30%a egészséges, életerős ember volt.

2009. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%
én megkaptam az oltást és nagyon jól vagyok, és eleve holt vírus van benne, szal bajt nem okozhat
2009. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
87%

én megkaptam az oltást már több, mint egy hete és a legnagyobb bajom az volt, hogy kicsit fájt a kezem.

Szóval a vírus a veszélyesebb.

2009. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%

Aki az oltás bármely összetevőjére allergiás, annak az oltás életveszélyes lehet.

Én nem tudom összehasonlítani, mert nem kaptam oltást és a H1N1-et se kaptam el.

2009. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Annyi minden mást is elkaphatnál,amibe 1 ezrelék esélyed van belehalni,csak azokból nincsen 1 m. profitja az államnak.

Há'egy'en'egy almát oszt jóvan

2009. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!