Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononukleózisom van, ki...

Mononukleózisom van, ki gyógyulok belőle úgy, ha nincs ágynyugalom?

Figyelt kérdés

Most szerdán diagnosztizálták nálam a mononukleózist, viszont előzptte kétszer is félrekezeltek mandulagyulladással, és mindkettőre antibiotikumot kaptam (nem penicilintaralmút, mert allergiás vagyok rá). Az a problémám, hogy első éves egyetemista ként nincs 2-3 hetem, amit az ágyban tölthetnék. Ki fogok így is gyógyulni, vagy így esélyem sincs rá? Már a mononukleózis miatt az előző zh-kból is kihagytam párat, mert nem tudtam rá felkészülni rendese ... emelett minden nap használok tömegközlekedési eszközt is....

Lenne még egy kérdésem ezzel a betegséggel kapcsolatban. Ha a páromon nem jelentkeztek eddig a tünetek (kb 3-4 hete jelentkezett rajtam is), akkor ő nem kapta el, vagy ez neki is még csak a lappangási idő?


2013. nov. 16. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki de sokkal nehezebb. Az ágynyugalom mindennél fontosabb.
2013. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Most szerdán diagnosztizálták nálam a mononukleózist, viszont előzptte kétszer is félrekezeltek mandulagyulladással"


És honnan tudod, hogy a mostani diagnózis helyes? A teloméra nyújtogatók mindent elcsesznek amit csak el lehet.

2013. nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Múltkor még a telomereket akarták nagy erőkkel megnyújtogatni ezek a szerencsétlen emberek, most meg higgyük el nekik, hogy tudnak diagnosztizálni?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__4984..

2013. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az még mind semmi, de most végtagokat akarnak visszanöveszteni:

[link]

2013. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát jobb lenne ha pihennél. Örülj neki hogy nem vagy kórházban sokan kórházban vannak vele pár hetet. Leáll a májuk stb. Ez komoly betegség nem egy megfázás. Egyik ismerösöm1 hónapot volt vele kórházban fél évre le kellett állnia a sporttal pedig élsportoló volt, sajnos igy már nem is tudta folytatni ennyi kiesés után. Csapatjáték volt és lett helyette más. Lefogyott 40kg-ra a 175 cm magasságához. Jobb lesz ha komolyan veszed nehogy igy járj te is. A lappangási idö 6 hét ennnél a betegségnél igy bármi lehet még a párodnál is. De ezt sem kapja el mindenki. Tehát nem biztos hogy rajta is kijön.
2013. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel az első két diagnózist egy ügyeleti és egy háziorvos állította fel vérkép nélkül, a harmadik fül-orr-gégész szakorvosnak, akihez már több éve járok csak van valami sejtése a dologról (főleg, hogy a vérképem tisztán mutatta a súlyos májfunkció emelkedést, amire más magyarázatot nem igazán mondott a háziorvosom!)

Egyébként a hétvégéket az elmúlt hónapban folyamatosan ágyban töltöttem, viszont mindig kegyetlen fáradt vagyok. Ez is a mononukleózis miatt van?

Egyébiránt köszönöm a hasznos kommenteket!

2013. nov. 16. 22:07
 7/7 Zseléstoll válasza:
Igen a fáradtság is a tünetei közé tartozik, sőt, sajnos jóval tovább is kitarthat, mint más tünetek.
2013. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!