Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A H1N1 elleni oltást beadassam...

A H1N1 elleni oltást beadassam vagy inkább mégse?

Figyelt kérdés
Annyi mindent mondanak már,hogy teljessen meg vagyok zavardva...,lehet többet árt mint használ,vagy inkább az immunrendszerem erősitsem továbbra is?
2009. nov. 22. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
ne..inkább szedjél multivitaminokat és egyél sok gyümölcsöt és sportolj!
2009. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Ha egészségesen élsz, és kellő mennyiségű vitamint juttatsz a szervezetedbe, akkor szerintem felesleges.
2009. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel sokan így vannak, mint te. Mind meg vannak zavarodva és valamiért egyikük se képes használni a keresőt és megkeresni a választ a többi ezer ugyanilyen kérdésből.
2009. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Akkorse lesz semmi bajod ha beadatod,de ha eddig sima influenza ellen sem oltattad magad szeirntem is felesleges.Ha elkapod akkor meg 4-5 napot otthon maradsz,iszol nagyon sokat (min 4 liter) és kifekszed.
2009. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,igen eddig se oltattam be magam simainfluenza ellen se,és egészségessen élek,sportolok sok gyümölcsöt,zöldséget eszem és gyógyteákat iszom!:)
2009. nov. 22. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

origo írt 11 ellenérvet a h1n1 tévhitéröl.

Olvasd el, és adasd be.

2009. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, szerintem igen, akármilyen rémhíreket is terjesztenek az interneten oltasd be magadat. Az egyik rokonom a h1n1 és a szezonális védőoltás előállításában segédkezett. Az a baj hogy az nem elég, hogy erős az immunrendszered, sőt. A fiatalok szervezetére kifejezetten veszélyes mivel erre a vírusra az erős immunrendszer túlzottan reagál és pont ez a veszélyes, ez a felelős a túl magas lázért amit aztán nem tudnak lecsökkenteni semmiféle gyógyszerrel és végül túlhevül a tested és meghalsz. A másik pedig a szövődmények kialakulása. Az egyik ismerősömnél is ez a helyzet 2 napja már 40 fokos láza van és semmiféle gyógyszer nem segít. :(
2009. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne! Mondhatnak akármit és hazudhatják hogy elölt a vírus de ez nem igaz. Először is a vakcinát mindig legyengített vírusból vagy baktériumból készítik. Másodszor már többektől hallottam, köztük a főbérlőmtől, aki nem találkozott fertőzött emberrel, de beoltottal igen és megkapta a H1N1-t. 5 nap láz és a többi, de amúgy semmi komolyabb nem lett. Ha valakinek jó az immunrendszere, le tudja győzni a betegséget. 4.Ha be vagy oltva is megkaphatod. Nem véd 100%-ig. A Norvégoknál 2 ember halt meg, úgy hogy be volt oltva és mutálódott benne a vírus. Innentől a tied a döntés. Ez az egész a gyógyszergyárak profitjára megy.Egészségügyben dolgoztam.
2009. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14:34 - végül is rajta van a betegtájékoztatón és rengeteg jóváhagyási eljáráson, ellenőrzésen átment az, hogy elölt vírus van benne, továbbá évtizedek óta gyártanak elölt vírusos oltásokat, de nyilván mindenki évtizedek óta hazudik erről csak mert miért ne. Még szerencse, hogy itt vagy nekünk te és tudod az igazat! :D


Kérdező: az erős immunrendszer a vírus elkapása ellen semmit sem ér, legfeljebb enyhébb lesz a betegség lefolyása, azonban igen ritkán pont az erős immunrendszer vezethet veszélyes, akár halálos szövődményekhez is.

2009. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen azt hallottam én is,hogy az erős immunrendszerrel rendelkezők a legveszélyeztettebbek..,ördögi kör ez,én mondom:)Az se jó ha egészséges vagyok,és sokak szerint az se jó ha beoltatom magam,nagy dilemma ez...!
2009. nov. 22. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!