Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma fúrtam kézi fúróval egy...

Ma fúrtam kézi fúróval egy vastag vasat és egyszer csak megugrott a fúró és valami kis seb vagy nemtudom mi bőrkitulemkedés keletkezet a tenyeremen ez mi lehet?

Figyelt kérdés
ilyen 1 mm széles 2 m hosszú kis valami ami olyan mint egy apró vízhólyag csak ne mvolt olyan kitülemkedő felszúrtam tűvel azt is meg a körülötte levő bőrt nem találtam vasszálkát vagy valamit.mi okozhatta lehet vasszálka ment bele vagy ilyenk?mondjuk azt látnám.vagy a fúrószár megégetheti?mert kb nem tudom mi történt gyors volt...

2013. dec. 7. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy égés.
2013. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
na ha az akkor megnyugodok.megnéztem lámpaféynnél ne mangyon látta msemmit benne
2013. dec. 7. 21:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehet égés - kicsi, fehér, vízhólyagszerű púp, csak kevesebb folyadékkal a belsejében.

Ha lenne benned fémszilánk, akkor azt éreznéd valószínűleg. Meg a legtöbb embernek azért elkezd pirosodni ott ahova beleáll a fém, így valószínűleg látnád is.

Ha nincs szúrás, vágás, egyéb sérülés simán lehet csak égés.


Viszont: ha annyira fel tudott melegedni bármi, hogy egyetlen pillanat alatt így megégessen, akkor nem biztos hogy a legügyesebben fúrsz. Ha ennyire melegszik, azzal elégetheted a fúrót (a fém elkezd kékülni, az ötvözők "kiégnek" és meglágyul az anyag). Használj megfelelő (-en kialakított) fúrót, megfelelő erővel nyomd és kend/hűtsd vágó-fúró-üregelő sprayvel.

Ugye legtöbbször nem a legideálisabb megoldás, ha max fordulatszámon a lehető legnagyobb erővel tolod neki a kazánlemeznek a fúrógépet...

2013. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!