Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fém ékszerek hordása tényleg...

Wursli kérdése:

A fém ékszerek hordása tényleg okoz rákot és gyengíti az immunrendszert?

Figyelt kérdés
van egy fám nyakláncom( igazából egy lánc és nem nemes fém) és színte mindig rajtam van. Azt tudom h a bőr által termelt zsírok oldják a fémet, de ez káros? lehet tőle rákos az ember?

2013. dec. 8. 02:12
 1/7 automatakoktel ***** válasza:
77%
Hát létezik olyan hogy fém mérgezés, ami nem egy mesés állapot. :) De sokkal inkább a fogtömés jut már akkor eszembe. Nemtudom egy nyaklánc mennyire zavarhat be. Ezenkívül elektromosan zavarhat még, tehát a benned játszodó elektromos dolgokba zavarhat. És úgy hallottam egyéb energetikailag sem jó. Rézröl hallottam hogy jó lehet, nemtudom miért.
2013. dec. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg de csak egyes fémeké. Meg ne kérdezd mi az, mert ezt egyéne válogatja.
2013. dec. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem okoz semmit. Évezredek óta hordanak fém ékszereket a nők és a férfiak egyaránt.
2013. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van fém ami okozhat mérgezést, van ami nem. Van ami irritációt okoz a bőrön, van ami ha bekerül a testedbe sem okoz bajt.


Van ami radioaktív, az például eléggé legyengíti az immunrendszert.

2013. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Passiflora ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A Te saját láncoddal kapcsolatban mi nyilván nem tudjuk megállapítani, hogy milyen fémből készült, és van-e esetleg bármi egészségügyi kockázata a viselésének.


Értem természetesen, hogy Te sem konkrét tanácsot vártál a saját láncoddal kapcsolatban, hanem általánosságban érdeklődtél az esetleges káros hatásokról.


Hogy egy példát említsek, tibeti "ezüstból" lánc nem készül tudomásom szerint, de rengeteg embert láthaszt, aki ebből készült medált, figyegőt, karkötőt stb. hord, mert a valódi ezüsthöz képest fillérekért árulják.


Ha megnézed a képeket ezt a linket megnyitva, biztos, hogy Neked is ismerősek ezek az ékszerek:


[link]


Az áruk miatt kétségem sem fért eddig sem ahhoz, hogy mennyi lehet az ezüsttartalmuk, és ahhoz sem, hogy valóban tibeti kézművesek készítik-e őket darabonként, vagy öntési eljárással készítik-e őket valahol, többek között Kínában például.


De amit az alábbi cikkben olvastam, azt soha nem feltételeztem volna, és azt sem, hogy hogy mindezek ellenére ezek továbbra is forgalomba kerülhetnek.


(Egy apró megjegyzés, de a cikkben "arsenic"-ként szereplő szót elfeletették angolról magyarra fordítani, és arzént jelent.)


[link]


Arról, amit egyik előző hozzászóló írt, eszembe jutott egy nemrég kipattant botrány, ami nem ékszerekkel, hanem fémmel díszített övekkel volt kapcsolatos, és aminek a kapcsán nyilvánosságra került az a tény, hogy Indiában és a távol-Keleten számtalan vállalat dolgoz fel fémhulladékot, és előfordul, hogy radioaktív hulladék is eljut a gyárakba, ahol aztán egybeöntik azt más fémekkel, hogy azután új termékeket, például övcsatokat gyártsanak belőlük.


[link]


Nem célom a félelemkeltés, és bízom benne, hogy ritkán fordul elő ilyen eset, de talán érdemes tisztában lenni azokkal a tényekkel, amiről a két cikkben olvashatunk.

2013. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdés nagyszerű! De választ nem fogok tudni adni rá, csak az egyik válaszoló megjegyzéséhez van hozzáfűznivalóm, miszerint az emberek évezredek óta viselnek ékszereket. Igen ám, de abban az időben az átlag életkor nem érte el a 40-45 évet! Sok fémről tudjuk, hogy veszélyesek (alumínium, ón, ólom), mégis ott van a mindennapjainkban... És lehet, hogy ismeretlen eredetű és összetételű ékszerekben is lehet olyan anyag, mely lehet rákkeltő...
2013. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, sokat segítettetek:)
2013. dec. 9. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!