Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak a folyamatosan...

Mit csináljak a folyamatosan előjövő herpeszeimmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyerekkorom óta szenvedek a folytonos ajakherpeszekkel. Nem egyszer előfordult már, hogy egyszerre 4-5 "díszítette" a számat..

Volt most egy kb. fél éves időszak, amikor nem jött ki egysem. Körülbelül két héttel ezelőtt volt egy 39fokos lázzal járó torokgyulladásom, valószínűleg akkor gyengülhetett le annyira az imunom, hogy azóta megállás nélkül jönnek ki az ajak-illetve orr/orr alatti herpeszek. Az elmúlt 2 hétben körülbelül 8-9 volt összesen, ma is kijött először egy csúnya orr alatti herpesz, délutánra pedig egy ajakherpesz. Az utóbbi pár napban jött egy nátha is, szóval az orr alatti herpeszben lehet az orrfújás is közrejátszott..

Segítségeteket szeretném kérni, hogy mivel tudnám megelőzni a herpesz kialakulását, s a már meglévő herpeszt milyen módszerekkel tudnám orvosolni.

Sokat olvastam már a témában, de van ahol ezt írják valahol meg azt, sokszor egymás ellentettjét.

Jelenleg jegelem,kamillázom és aloeverázom. Régebben segített a fogkrém is, de az utóbbi két hétben egyszer sem.



Köszönöm előre is a válaszokat.

17/F



2013. dec. 27. 00:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászat?
2013. dec. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy időben állandó vendég voltam a bőrgyógyászaton többek közt emiatt. Szedtem egy rohadt drága gyógyszert, amitől a térdhajlatom kipirosodott, szóval le kellett állnom vele. Ezen kívül bioptron lámpáztam is, sikertelenül.
2013. dec. 27. 01:14
 3/7 anonim ***** válasza:
háziorvossal irass fel gyógyszert rá
2013. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, szedtem már rá gyógyszert, de mellékhatásként allergiás reakciók jöttek ki.
2013. dec. 27. 01:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Immunrendszert kellene erősíteni.

A különböző herpesz vírusok szinte minden egészséges ember bőrén és nyálkahártyáján megtalálhatóak. Megjelenésüket azonban mindenkinél más és más hatás aktivizálja. A kiváltó okok közül a leggyakoribbak: a szervezet legyengülése, valamilyen gyulladás vagy lázas betegség, gyomorrontás, erős lelki trauma, fizikai stressz, munkahelyi-, családi- vagy párkapcsolati problémák, valamilyen szervezetünk számára nem szimpatikus étel vagy ital, erős napfény vagy ultraibolya sugárzás, más fertőzések, terhesség, menstruáció, vagy fogászati kezelés.

2013. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a zoviraxot nem próbáltad még, akkor ajánlom. Nekem gyorsan eltünteti.
2013. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szedj Lizint! Nekem ez segitett. Ha előjön akkor a gyogyulást is felgyorsitja. Keress rá a neten.
2013. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!