Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megharapott egy kutya. Mit...

Megharapott egy kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megharapott, vagy inkább megkapott egyik ismerősömnek a tacskója. Nem azért mert gonosz, hanem véletlenül ráléptem a lábára és odakapott. Azt biztosan tudom, hogy nincs beoltva. Illetve eddig mindig be volt,de legutóbb nem. Szóval már egy éve minimum nincs. Viszont nem hiszem, hogy veszett lenne, mert zárt udvaron van és minden nap látom, semmi baja nincsen, kedves, játékos meg minden. Persze, tetanuszt azt gondolom, hogy kell kérnem, de nem szeretném ezt a 6 darabos veszettség elleni szurit hasfalba. Szinte biztos vagyok benne, hogy semmi baja a kutyusnak. Mikre figyeljek azért mégis?

2014. febr. 2. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

semmit.


mosd ki a sebet hidegvízzel ha komolyabb és kösd be nyomókötéssel.


ha csak karcolás akkor törölgesd le, majd rendbejön.

2014. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyukám itt rinyál, hogy menjünk azonnal orvoshoz, kell a veszettség elleni oltás, stb stb. De feleslegesen nem akarom magamat szúratni. :/ Köszönöm amúgy a választ.
2014. febr. 2. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
A kutya szája szennyezett. Vérző seb? Kötelező orvoshoz menni és ő dönti el a továbbiakat. / Az oltási könyvere szükség lesz, kérd a gazditól. a "Szinte biztos vagyok benne, hogysemmibajaakutyusnak" NEM ELÉG az orvosnak!!!
2014. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oltási könyvet hiába kérek, mert nincs beoltva. De amúgy nadrágon át harapott meg nagyon belilult, de a nem vérzett (minimálisan egy picit, de még egy csepp se volt, mert inkább csak horzsolás szerű). Inkább az, hogy nagyon be van lilulva, meg kemény. De mondom, a még a nadrág sem szakadt ki, szóval lényegében a foga hozzám se ért.
2014. febr. 2. 14:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell semmit sem csinálni, nem nyílt seb. Majd elmúlik, jobbulást!
2014. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért holnap elnézek a doktor úrhoz, de szerintem maximum ad egy tetanuszt. azt meg kibírom. köszönöm a válaszokat. :)
2014. febr. 2. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs beoltva a kutya akkor ne nagyon említsd, hogy a haverodé volt, mert az orvosnak jelentenie kell a dolgot az önkormányzat felé, és ha a kutya nincs beoltva a haverod birságot fog kapni, és szerintem a kutyát is lefoglalják.


Inkább azt mond, hogy kóborkutya volt, akkor legalább rendesen kivizsgálnak.

2014. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azzal azért vigyázni kell, hogy zárt kertben van a kutya, tehát biztosan nem veszett. Lehet veszett. A zárt kertben is járnak egerek, patkányok, denevérek stb., amiktől kiválóan el lehet kapni.

Úgy tudom, hogy ilyenkor a kutyákat meg szokás figyelni és az első gyanús tünetnél tolni az oltásokat a megharapott embernek. De az is lehetséges, hogy az oltássorozatból 1-2 oltást már a megfigyelés előtt megkapsz, erre nem emlékszem.

2014. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkodtam. Mert a patkányt azt megfogja.
2014. febr. 2. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:
én sose mentem orvoshoz kutyaharapás után. általában megkérdeztem a gazdáját, hogy be van e oltva a kutya veszettség ellen, és ezzel le volt tudva. még a harapás helye máig is látszik, egy folt van a benőtt lyuk helyén.
2014. febr. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!