Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A WHO szerint minden évben...

A WHO szerint minden évben Magyarországon legalább 800-an halnak meg a szezonális influenzában és a szövődményeiben. Akkor mitől kell most olyan borzasztóan tartanunk? Választ várok.

Figyelt kérdés

...akkor legyen szíves magyarázza már el nekem valaki, hogy miért veszélyesebb a mostani, mint a szezonális? A média szerint idén csak ebben a háegyenegy baromságba haltak bele eddig 19-en. Szerintem ez semmivel sem veszélyesebb mint a hagyományos, csak más nevet adtak neki. Aki szerint nem így van, az magyarázza már el nekem, hogy miért olyan gonosz ez a mostani. Előre köszönöm. Vagy egyszerűen nem értem, hogy miért kell olyan nagy ügyet csinálni ebből. Ja persze, tudom már... pénz.

De akkor is... ennyire hülyének nézik az embereket? Olyan hatalmas nagy számként kezelik ezt a 8000 eddig áldozatot,... pedig minden évben több száz ezer életet követel. Ennyire tájékozatlannak néznek minket?

Sajnos igen. És sajnos az emberek egy nagyrésze tényleg ennyire tájékozatlan, és nem néz utána semminek, csak ész nélkül mennek mindennek. 21/F


2009. dec. 6. 18:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Aki nem hiszi, nézze csak meg a WHO statisztikát.

Én nem akarok senkit sem lebeszélni, meg rábeszélni sem az oltásról, de azért jó lenne, ha egy kicsit elgondolkodnánk, mielőtt cselekednénk. És nem egyből úgy tenni, mint ahogy a tévé, meg az index-origó-HVG mondja.

Ez olyan mint a "Simon Says", csak itt nem Simon mondja, hanem a tévé. "TV says". :D

2009. dec. 6. 18:53
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
Nagyképűség meg okoskodás elleni oltást mér nem találták még fel? Meg a húszmilliószor feltett kérdéseket átfogalmazva feltevés elleni oltást?:D
2009. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Vannak, akiknek hiába mondasz észérveket, esküszöm még élvezik is, hogy végre valami történik az életükben és átélnek egy "világjárványt".

Nézd meg külföldön száraz híradások, semmi pánik, itt meg bizonyos rétegnél teljes para. Nem tudsz mit tenni, mert az RTL klubnak jobban hisznek mint a száraz tényeknek.

2009. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Közel 2 millióan oltattak már drága kis Hazánkban. Azért az szomorú, hogy nálank paráztatják legjobban az embereket, nálunk (meg a svédeknél..) megy a legjobban a pánikkeltés, amikor semmivel sem különb a mostani infi, mint a "sima".

Csak más a neve... persze veszélyes, azt nem mondom. Legalább mindegyik infi annyira veszélyes, mint ez az "új".

Mégsem csinálnak minden évben ekkora cirkuszt belőle.


Inkább ezeket a gyógyszergyártókat, meg az oltásoártiakat kellene beoltatni. Na de nem a h1n1 ellen, hanem veszettség ellen, mert ez a gigászi pénzéhségük az ami veszélyes igazán, nem ez a szar "h1n1".

Jó, kicsit túl lőttem a célon. De elég idegesítő, hogy az egyetemen, meg a csapból is ezt hallom.

Én csak azt kérem, hogy gondolkodjatok, mielőtt cselekedtek. Akit meg érdekel, keresse meg a statisztikát a "hagyományos" influenzávan kapcsolatban.

Majd lehet linkelem, csak még meg kell keressenm a who oldalán, ami elég nehéz. :D

Na jó, lehiggadtam.

Várom a válaszokat, véleményeket.

2009. dec. 6. 19:00
 5/17 A kérdező kommentje:
* persze veszélyes, azt nem mondom, hogy nem az...
2009. dec. 6. 19:01
 6/17 anonim ***** válasza:

azért veszélyesebb ez, mert gazdasági válság van, és ha az emberek beteget jelentenek, nemmenek be dolgozni, ez jelentős visszaesést okoz a gazdaságban, és megnöveli az egészségügyi és táppénzkiadásokat.

nem mellesleg h a vakcina árából 200-300 ft "jó helyre megy", az "egészségügybe", nyilatkozta vmelyik kedvenc politikusunk.....

2009. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

18:56 :

Az miért is okoskodás, ha próbálok átgondolni a dolgokat, és nem egyből neki mindennek, mint ahogy már 2 millióan tették?

Jó abban igazad van, hogy elég sok hasonló jellegű kérdés van már, ezért elnézést kérek.

2009. dec. 6. 19:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért - gyorsan gépelek.
2009. dec. 6. 19:04
 9/17 anonim ***** válasza:
valami oldalt tudnál feltenni ? hol olvastad ezt ?
2009. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Én szerintem nem kell tartanunk, már ha nincs tüdő, szív vagy bármi egyéb betegséged, nem vagy vagy voltál terhes és nemvagy tulsúlyos. Ha többen halnak is bele az azért van mert ezt többen kapják el mert ÚÚÚÚJ, de nem halálosabb!
2009. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!