Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » "Állandóan" torok-és mandulagy...

"Állandóan" torok-és mandulagyulladásom van. Mivel lehetne megelőzni?

Figyelt kérdés
Nagyon unom, hogy állandóan beteg vagyok, még a jobb időkben is, nem csak most. Ha szerencsésen nem tüszős vagy "sima" mandulagyulladásom van, akkor torokgyulladásom vagy tüdőgyulladásom. Húgyúti fertőzésre is hajlamos vagyok, szerencsére az egy ideje elkerül. Gyomorvírusom is volt legutoljára, két hétig hánytam. Megérné valami immunerősítőt szedni?
2014. febr. 6. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Naná, hogy ilyen esetben az immunerősítés lenne az elsődleges dolog! Béres csepp és C vitamin kombinációja nagyon jó. Vagy akármilyen multivitamin, illetve a húgyutak egészsége érdekében, mivel írtad, hogy arra is hajlamos vagy, tőzegáfonya kapszula.

És nem tudom, hogy éppen minden esetben mész-e orvoshoz, de ha nem, akkor ilyenkor mindig el kell menni és ha úgy van, akkor akár torokváladékot vetetni és abból kiderülne, hogy pontosan milyen kórokozód van és azt célzottan tudnák kezelni antibiotikummal. Mert ha nem kapsz ilyenkor antibiotikumot, mikor mondjuk nem vírusos, hanem bakteriális fertőzésed van, akkor könnyen előfordul, hogy a baktériumok sokáig ott vannak a szervezetedben és mindig előjönnek a tünetek. És ez akkor is igaz, ha hiába kapsz antibiotikumot, de az adott antib. nem pont az adott baktériumra hatásos, ami nálad a gondot okozza.

2014. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már "érzem", hogy mikor "enyhe", tehát mikor múlik hamar, és mikor várható, hogy elhúzódik, de többnyire felkeresem a háziorvosom, amivel csak annyi a baj, hogy megnézi, és felír valamilyen antibiotikumot. Ha már szedtem, akkor másmilyet. A húgyúti fertőzésemre is Curam-ot írt anno, és megnéztem, tüdőgyulladásra van. Immunerősítőt még sosem szedtem, viszont 3 évig folyamatosan szedtem Dr. Lenkei vitaminjait, magát a komplex csomagot, amiben volt vagy 10 féle kapszula, mellé pluszban 1000 mg-os C vitaminját, külön jód és magnézium. Tehát mindenből megvolt a bevitelem rendesen, és akkor is sűrűn voltam beteg. A Béres tőzegáfonyát és a Naturland tőzegáfonya teát ittam sokáig a húgyúti betegség megelőzésére, mégis kijött, antibiotikummal elmúlt, rá 2 hétre megint kijött. Régen volt vashiányom, legutóbbi vérvétel szerint teljesen rendben van mindenem. Most - a Lenkei eredménytelensége után - már csak B vitamin komplexet és vas+folsav tablettát szedek, mert elég fáradt vagyok a mindennapokban. Egyszer hozzám került pár darab Nutridrink nevű dobozos ital, ami egy rákos betegről maradt rám, és a gyógyszertáros azt mondta, nyugodtan ihatom. Ezt betegség miatti alultápláltság miatt szokták alkalmazni, de amikor azt ittam, sokkal jobban éreztem magam. Csak sajnos azt nem lehet megfizetni havi szinten. De azért durva, hogy ez az, ami úgy tűnt segített, bár lehet, hogy csak épp nem voltam beteg, és nem ennek köszönhető.
2014. febr. 6. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért mondom, hogy célzott antibiotikumos kezelés kell.

Mert nem mindegyik antibiotikum jó mindegyik baktérium ellen.

És ugyanez igaz a húgyúti problémákra is. Húgyúti fertőzéseknél-gyulladásoknál nem árt, pláne, ha visszatérő dologról van szó, hogy vizelettenyésztést csinálnak.

Szóval mindennél az a lényeg, hogy célzott legyen a kezelés!

2014. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Legközelebb, ha újabb "hasamra ütök"-antibiotikumot akar felíratni a háziorvosom, akkor erőszakosabb leszek. :)
2014. febr. 6. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, mennyire vagy nyitott az ilyesmire: egy hétig otthon kellene maradnod, és annyi fokhagymát nyelni kis szeletekben, amennyire csak az időből futja. A torokban tartsd benn egy kicsit. Ilyenkor a mandula már nagyobb gennyben úszik, mint amekkora. A fokhagymával távozik a fertőzés.
2014. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!