Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltatnátok magatokat a...

Beoltatnátok magatokat a kismamák helyében? Ki tudja mit hoz k az oltóanyag a gyerek 3 éves korára. Vagy tényleg megbízható?

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 10:53
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
71%

találtam egy érdekes cikket:

[link]


Én 38 hetes kismama vagyok, és nem oltatok. Félek a következményektől. Inkább a megelőzésre koncentrálok.

2009. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
50%
Én NEM oltatnám be magam. Le sincs tesztelve rendesen az oltóanyag. Lehet most nem tűnik úgy, hogy baja lesz a babának, és ha későbbi szövődményei lesznek? Nem bocsátanám meg magamnak... Egyébként ha egy kismama el is kapja a H1N1-et, nincs több esély rá hogy meghal miatta mint mondjuk egy terhességi toxémiának...erről is szólhatna állandóan a híradó hogy hány kismama lett toxémiás, de most a H1N1 van így felkapva! Sajnos nem csak ebben lehet meghalni, de ennek nem sok az esélye, az oltástól jobban félnék! Elvégre legtöbb gyógyszert nem szedheti a kismama, akkor egy ilyen "lórúgás" oltás miért ne károsíthatná a magzatot?
2009. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó vagyok. Valaki említette Czeizel Endrét. Olvastam, hogy felelősséget vállal a kismamák oltásával kapcsolatban. És ha az én babám sérült lenne az oltás miatt? Mit csinálna? Annyit tudna mondani, hogy nagyon sajnálom, de attól még az én gyerekem beteg lenne...
2009. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
50%
Most nem vagyok kismama, de nem oltatnám. Nyugaton sok országban tilos terhest és 3 évnél fiatalabb gyereket oltani. Valamiért csak megtiltották az ottani szakértők.
2009. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Czeizel nálam akkor dől meg, mikor egy média botrányban kiderült, gyerekeket adott el külföldre. Köszi, de ő értem ne vállaljon semmit se. Eleinte ő ellenezte legjobban....
2009. dec. 9. 11:53
 16/55 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg igen, hacsak nem lennék beteg.

Nagyobb annak a valószínűsége, hogy oltás nélkül mindketten meghalunk, mint annak, hogy oltva a gyerek sérült lesz.

2009. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a kismamával mi van aki nem teheti meg hogy nem mozdul ki otthonról? Mert én ilyen helyzetben vagyok! Sokan írják hogy ki sem dugják az orrukat,mert más elintéz mindent. Sajnos nekem nincsen segítségem,egyedül vagyok egész nap. A családom,messze van a férjem meg egész nap dolgozik. Én emiatt is döntöttem az oltás mellett,nem volt egyszerű sokat rágódtam rajta. Csak reménykedni tudok hogy pár év múlva nem lesz semmi baj. Mint tudjuk,semmi nem biztos csak a halál! 28hetes kismama voltam.
2009. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
63%

Utolsónak: sajnos nem csak a H1N1-től lehet félni kismamaként! Eddig meg se fordult a fejedben, hogy a sima influenzába is belehalhatsz? Vagy egy tüdőgyulladásba? Hiv vírus? E-coli? Terhességi cukorbetegség? Toxémia?

Ugyanennyi az esélye a H1N1-nek is, és nem "halálosabb" mint bármelyik ilyen vírus! Az oltóanyag hosszú távú hatásai viszont egyáltalán nem ismertek...arról nem szól a fáma, hogy hány állapotos nő ÉLTE TÚL a H1N1-et, mert a pozitív dolgok mostanában nem hírértékűek...csak a kirívó dolgokat emelik ki...

Mellesleg az oltás rövid távú hatásai a közvetlen környezetemben: egy 16 éves fiúnak az oltás másnapján leállt mindkét veséje, egy másik 19éves fiú 1hétig feküdt otthon az oltás után, nem bírta mozgatni az izmait, egy barátnőm pedig elvetélt... DE hány ilyen eset van még... csak ezeket nem mutatják

2009. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
63%

11.04-nek igaza van.Sehol nincs ekkora pánik mint Magyarországon.Angliában az emberek nem nagyon hisznek benne,és nem oltatják magukat..Én sem oltatom be se magam,sem a gyereket,mert túl sok a hazugság körülötte..A tévében,meg azt mondják amit éppen hallani kell az embereknek...Ma mindenáron el kell adnia vakcinát!De azért tegnap úgy finoman megjegyezték,hogy valami nem stimmel a gyógyszercéggel sem..."TOMBOL A H1N1" Ezt mondja a TV.De csak éppen megemlítik,hogy a kismamák közül akik meghaltak ketten be voltak oltva...A rendőr akit A debreceni kórházból engedtek ki szintén be volt oltva!

Az orvosok arra hivatkoznak most(mert hát,hogy lehet,hogy régen be volt oltva és mégis beteg lett?)hogy sajnos számít a GENETIKA is.Van akinek erős a szervezete,és tud védekezni,van akinek nem erős!!!Na ne már!!!Mit találnak még ki????Nem beszélve arról,hogy régen soha nem tanácsolták a kismamák beoltását ,mert nem tudják milyen hatással lesz később a gyermekre..(mert ugye ez soha nem volt letesztelve!!!)

2009. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
47%

Eddig itthon kb. 600 ezer ember esett át a H1N1-en. ebből meghalt 20. Az összes többinek semmi baja.

Ezek az arányok jobbak, mint egy sima influenza okozta szövődmények esetén.

2009. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!