Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha érzi az ember, hogy beteg...

Ha érzi az ember, hogy beteg lesz, kapar a torka, kezd náthásodni, mivel lehet kicsit erősíteni, hogy ne kapja el annyira?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmivel, mivel már elkaptad. Pl torokfájást enyhíthet a meleg tea, de vitamint szedni ilyenkor már annyi mint halottnak a csók.
2014. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem torokfájásra a Bioparox spray vált be, náthára a Coldrex tabletta (én nem bírom meginni a forró italporokat) és a Rhinosray "orrcsepp". Illetőleg sok pihenés, leginkább alvás.

Mondják, hogy a nátha kezeléssel 1 hét, magától viszont 1 hét alatt gyógyul - igazából csak a tüneteket tudod enyhíteni.

2014. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A (nagyon) meleg tea tévhit, lehet, hogy jólesik, de a gyulladt részeket soha nem melegítjük. Legjobb, ha langyosan iszod.

2.

2014. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én módszerem, egy kád forró sós fürdő, ami tisztítja a légutakat, no meg egy jó forró mézes citromos tea. Persze ezt az első pillanatban, amikor érezni kezded, hogy nem stimmel valami.

Fürdő után jól betakarózva izzadni a takarók alatt. Ha a pálinkát szereted, az se nagy baj. Egy feles, másnapra semmi bajod nem lesz.

2014. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy... Első nap kapar, mar, vizes orrfolyás... második nap ezek a kellemetlen tünetek elmúlnak helyette erős orrfolyás, köhögés később köpetürítés.


Kellemetlen de kibírható. C vitamin, meleg tea mézzel... Bioparox spray-t ne használj mert az antibiotikum és elhúzódó banális náthára érdemes csak alkalmazni.

2014. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor érzem, hogy kezd lecsapni az influenza/nátha akkor lefekvés előtt szoktam inni egy dupla aspirin Plus C pezsgőtablettát aztán irány az ágy. Többnyire reggelre rendbe hoz de van hogy csak "késlelteti" a dolgot.
2014. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mivel az ilyen betegségeknek van lappangàsi ideje, igy mikor érzed már cseszheted... megelõzésre pedig multivitamin+ nami sok cvitamin...
2014. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vitaminok tényleg jók! nekem a negro, kamillás torok öblögetés segít a torkomra, de lehet, hogy csak tünetileg. bár a kamilla gyulladásra jó, az biztos. meleg fürdő, lábvíz, meghűlésre, náthára jó szokott lenni. pár nap alatt kikezelheted magad, ha még csak kezdődik. gyulladáscsökkentők, de csak ilyen recept nélkül kapható, pl. panadol, vagy receptes úgy tudom, de az aspirint is megfázásra/náthára is javasolják.
2014. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!