Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szemölcs kezelése? Valóban...

Szemölcs kezelése? Valóban szemölcs?

Figyelt kérdés

( Nem igazán voltam biztos benne, hogy ez az alkategória megfelelő, elnézést ha nem. )


Az egyik lábujjamon és közvetlen alatta a talpamon van 2-2 darab apró kis valamicsoda, amit legjobb tudásom szerint szemölcsnek nézek. Viszont utána olvastam, és elvileg nagy fájdalommal jár, de nekem egészen konkrétan semmi bajom nincs, vagy 2 hónapig azt hittem, hogy az új cipő miatt folyton kialakuló vízhólyag.

Édesanyám javaslatára kiáztattam jó sokszor, és mindig Columbus tyúkszemirtóval beecseteltem. (Szerinte jó lesz ez is)

Ettől hámlani kezdett, egészen jól hozzá lehet férni, apró kis fekete szálacskák vannak benne, de nem tudom őket eltüntetni. Valószínű félrekezelem, bár a logika szerint ennek is hatnia kellene.

Folytassam tovább, vagy nincs értelme és inkább fagyasztassam le?


2014. febr. 26. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez szemölcs. Csak akkor fájdalmas, ha már olyan nagy vagy mélyrenőtt, hogy nyom valami ideget. A fekete szálacskák a "gyökerei", amíg ezeket nem távolítod el, addig mindig vissza fog nőni. Megpróbálkozhatsz a fagyasztással, de jobb ha doki csinálja.
2014. febr. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon régen (le sem merem írni hány éve) nekem is volt ilyen, de érdekes módon valahogyan orvoshoz sem mentem. Egy nyugalma délelőtt odaültem a gáztűzhelyhez, egy kombinált fogóval megfogtam egy szöget, aminek volt vagy 2-3 mm ármérőjű a feje és a vörösizzásig felmelegített szögfejjel elkezdtem kiégetni a talpamon levő szemölcsöket. Mivel akkor még fiatal és hajlékony voltam, nem okozott gondot, hogy a bal lábamat a jobb combomra helyezve üljek egy konyhaszéken. A kiégetés a hiedelemmel ellentétben nagyon csekély fájdalommal jár, hiszen a magas hő azonnal tönkreteszi az idegvégződéseket és a fájdalom érző receptorokat. Egy kis odaérintés az izzó szögfejjel, aztán újra felhevítés. Szép lassan 10-15 perc alatt végeztem. A talpon elég vastag a bőr, úgyhogy meglehetősen mélyen kellett kiégetni. Az égetés nagy előnye, hogy nem vérzik ! Még az utána következő járás sem okozott semmiféle fájdalmat. A gyógyulás gyors és teljesen fájdalmatlan volt. Egyszer a kisfiamnál (lehetett olyan 6-7 éves) alkalmaztam egy hasonló "beavatkozást" az egyik kézujján, ő is megadóan tűrte a dolgot , ami szintén sikeresen végződött
2014. febr. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jézus, ezen az égetésen lehaltam, de végül is ja, logikus.

Egyetlen hátránya az ilyeneknek, hogy én magamnak utálom az ilyet csinálni, inkább vágja/égesse szét más. :)

Na majd lehet kerítek valakit a környezetemben, aki szeretné kiélni kicsit a morbid énjét, és meg is bízom benne :D

2014. febr. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!