Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan allapitjak meg, hogy...

Hogyan allapitjak meg, hogy milyen eros/gyenge az immunrendszere valakinek?

Figyelt kérdés
Mit, hogyan tesztelnek ? Verkepbol ? Porallergiara gyanakszom. Ilyenkor az immunrendszert vizsgaljak ?

2014. febr. 27. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálatot csinálnak, kis karcokat csinálnak a karodon, abba kenik az allergéneket és kb fél óra után megnézik hogy mennyire piros. De attól még hogy allergiás vagy amúgy lehet kiváló immunrendszered (én is allergiás vagyok, de nagyon ritkán betegszem meg náthával vagy egyébbel).
2014. febr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog az allergia, amit ugye az immunrendszer eltúlzott válasza okoz bizonyos hatásokra; régen úgy tartották, hogy az allergiás embereknek gyengébb az immunrendszere, ma már úgy tűnik, sok betegségre kevésbé fogékonyak.
2014. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mi közöd Tőle ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán van erős illetve gyenge immunrendszer. Illetve ha már gyenge akkor ott már valami nagyon komoly dolog van a háttérben. Például HIV vírus hosszú ideje jelen van a szervezetben és AIDS-t is okozott már, elhúzódó daganatos betegség, ilyesmi.


Ami a sokkal gyakoribb, hogy helytelenül működik. Kisebb nagyobb mértékben. Az allergia az enyhébb válfaja, mondjuk egy Crohn betegség vagy egy SM az már erősebb fajtája.

2014. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!