Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulagyulladás, vagy torokgy...

Mandulagyulladás, vagy torokgyulladás?

Figyelt kérdés
Leírom a teljes sztorit. Hétfőn egy picit megfáztam, rosszullét, torokfájás..Kedd: a megfázás erősödött. Ráadásul a torkom mégjobban fájt..szerdán ez csak fokozódott, de annyi teát nyomattam magamba meg egykét algoflexet hogy jól éreztem magam, csak a torkom fájt de az se nagyon..ennek köszönhetően (mivel cska levest ettem) úgy éreztem megérdemlek egy jó nagy adat pizzát. Már mondhatni hányásig bezabáltam. fél óra elteltével visszatért a torokfájás, sajnos a pizzának köszönhetően..másnapra mégjobban fájt. Mára pedig picit érezhető a javulás. Nem sokkal, de legalább már könnyebben tudok beszélni. Viszont belenéztem a tükörbe, nagyon kitátottam a számat, és majdnem elájultam. a torkomon fehér foltokat vettem észre. bal oldalt leginkább. a másik oldalon nincs csak látszik hogy piros nem nagy a fehér volt..max 1cm széles, fél centi magas. [link] ilyen folt. persze nem igy néz ki a torkom, mert ez valami förtelem. Na mindegy, a lényeg hogy ez azt jelenti hogy ki kell venni a mandulámat, mivel nem mentem el orvoshoz kellő időmet? nyugtassatok meg hogy semmi mütéten nem kell átesnem, mert mégma kivégzem magam. Vettem boltba gyorsan mézet és csináltattam hagymateát, meg kamillát is. Még tippek, hogy hogyan is kezelhetném, mi ez, meg mit csináljak. bevagyok pánikolva..és pont péntek van...
2014. febr. 28. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez egy jókora mandulagyulladásnak látszik!A hátsó garatfal nem piros és a garatívek,a nyelvcsap sincs gyulladásban,de nagyon rondák és hatalmasak a manduláid,jobb lenne minél előbb kivetetni!De azért menj el orvoshoz,mandulagyulladás csak antibiotikummal fog elmúlni!Addig is gargalizálj langyos sós vízzel!És ne háziorvoshoz,a gégészetre menj!Én mindig azonnal megyek ha fájni kezd a torkom vagy piros!Nekem a manduláimmal ritkán van gond de a torkom nagyon könnyen begyullad,gyakran fáj,piros!

[link]

2014. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon rondák és hatalmasak a manduláid,szerintem ki kéne vetetni minél előbb!Voltál orvosnál és mit mondott? Most milyen a torkod?

Nekem is hasonló gond van a torkommal,gyakran begyullad és mindig piros! [link]

2014. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem az enyémek. :D csak kigoogléztam. Nekem ennél minimálisabb volt. SOKKAL. De megoldottma. volt itthon torokfertötlenitő, de antibiotikumos..meg sima mezei vénynélkül kaphatót is szedtem amit szopogatni kell. 1 hét alatt elintézte hogy ne sirjak ha nyelek. viszont 1hónap kellett h elmuljon a kisebb fájdalom nyelésnél. meg közben visszatért. de rájöttem h a csapviz miatt tér vissza. azóta ink veszek boltban vizet.
2014. máj. 13. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy rendbejött!...Nekem viszont a saját torkom van a képen és még rondább mint volt!Megyek a gégészetre!

[link]

2014. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

szedtél antibiotikumos torokfertőtlenítőt? Mert csak azzal múlik el.


Sajnos csak későn olvastam h anélkül bszhatom bármit próbálok. Ittam egy csomó teát, még mézes hagymásat is ami jó torokfájásra, de kiderült h nem az enyémre mert nagyon kiszárítja a torkot és még rosszabb lesz.


Hát nem lehet jó neked, én is nagyon megrémültem, főleg amikor hetek óta nem akart elmúlni a kisebb torokfájás, +viszatért egy kisebb fájdalom. Aztán megoldottam. Hála az egeknek.

2014. máj. 13. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem,csak toroksprayt használtam meg gargalizáltam!Nekem 2-3 havonta begyullad és mindig piros!Ma elmegyek a gégészetre,csak halogatom,mert nehezen viselem a vizsgálatot!Te jól birod?
2014. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, én is pont ezért pánikoltam be hogy ki kéne esetleg venni. Ezért tettem meg mindent, amit csak tudtam. Van egy zacsink pár gyógyszerrel. belenéztünk anyámmal, aztán láttunk antibiotikumos torokfertőtlenítőt. Kérdezd meg az orvost hátha menthető még.
2014. máj. 13. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát,rászántam magam indulok az orvoshoz,bejelentkeztem vizsgálatra,remélem kibírom!Egyre rondább a torkom,fáj nyeléskor,a gégém is érzékeny!Muszáj megnézetni!
2014. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!