Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Üdv! Nemrég Sclerosis Multiple...

Üdv! Nemrég Sclerosis Multiplex-et diagnosztizáltak nálam, már túl vagyok egy steroidos kezelésen és most injekciós "kúrához" érkeztem.4 féle közül választhatok: Copaxone; Avonex; Rebif; Betaferon. Valakinek tipp-ifó-tapasztalat?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


Szerintem kérdezd meg az orvosodat. Vannak a neten olyanok, hogy az orvos válaszol, tegyél fel ott egy kérdést, nézd meg mit gondol, mit válaszol. De ne csak egy oldalon, hanem több oldalon kérdezgess erről.

Sajnos nem tudom, hogy melyiket válaszd, csak tanácsot tudtam adni.

Remélem nem gond!

2014. máj. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudsz keresni más érintetteket a neten, vannak ilyen betegklubok, mindenképp ott kérdezd meg. Hajrá a küzdelmedhez! A SM-et nagyon erősen kutatják, én bízom benne, hogy mire a komolyabb leépülés elérkezne nálad, már lehet, hogy lesz a visszafordítására/megállítására mód.
2014. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez nem egyszerű dolog, de kitartó vagyok.

Olvasgattam forumokat, elég vegyes vélemyénnyel vannak az emberek. No mind1, azért köszi a biztatást rendes tőletek. :)

2014. máj. 12. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Copaxone-t szúrok, naponta, kicsi a tűje pont ezért választottam avonexnek nagy és azt már félnék beadni magamnak izoma? nem, az nem én vagyok...- nekem ennyi kellett a választás indokolásához. Sok gond van vele mert néha bepúposodik de mi ez ahhoz a problámához, amire igazából van? Nagyon jó gyógyszer. Nekem eddig bevált!
2014. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én betaferont használok 1 éve, nekem eddig jó :)

19/L

2014. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én avonexet használok, már több mint fél éve. Én idén tudtam meg hogy SM-m van és nálam az volt a döntő, hogy hányszor kell beadnom egy héten. És a heti egyet választottam, azaz az avonexet. Combba kell szúrni és váltogatni, de legalább nem lesz elváltozás a bőrömön. Viszont az is igaz, hogy az első pár hónap nagyon rossz volt. Legalábbis amikor beadtam és másnap. Mostanra már egész jól vagyok, a legtöbb mellékhatás elmúlt, csak könnyebben lázasodom be, mint eddig, de ha odafigyelek, akkor ez sem következik be.

20/L

2014. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orvostól érdemes tanácsot kérni (Extavia=Bateferon-hasonmás) is létezik akár itthon is.

Többnyire az első tünetek jellemzői alapján választ az orvos.

Másodlagosan progresszívre ha jól tudom csak Betaferont adnak a kérdésedben feltettek közül, mert a többi hatása arra nincs kitanulmányozva (legalábbis ezzel indokolják).

Az Avonexben az valóban jó, hogy csak heti egyszer kell szúrnod magad, a Tysabrit említik mint intravénás gyógyszert erre, amit havonta egyszer kell adni intravénásan és nem elsővonalbeli kezelés, vagyis nem adnak elsőre olyat.

2015. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!