Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam HIV fertőzést, ha...

Elkaphattam HIV fertőzést, ha nem védekeztünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 hónapja voltam együtt férfival, ez volt nekem az első alkalom még csak. Nem védekeztünk, mert ő nem akarta. Összesen háromszor voltam vele együtt szexuálisan, de az utolsó kettőnél inkább csak orális szex volt. Azt mesélte, hogy neki csak 1 kapcsolata volt idáig 35 évesen. 49 éves amúgy a férfi, de teljesen igényes és normális ember volt. Az utolsó szexet követően rá pár napra beteg lettem majdnem 3 hétig. Most ez nem tudom, hogy attól van e, hogy lehet hogy ő is sima influenzás volt és elkaptam tőle, amikor csókolóztunk vagy HIV pozitív volt és én is az lettem. Pedig semmi jelét, mármint külső jelét nem láttam rajta, hogy HIV tünetei lettek volna, a pénisze is igényes volt, nem volt piros, se kelések rajta stb, ahogy a testén sem volt semmi elváltozás. Végül is azt sem értem, de lehet hogy ez hülye következtetés, hogy valakin 10 év után se látszódjanak a HIV tünetei, ha a 35 éves kapcsolatakor kapta el, ha elkapta fertőzést. Azt olvastam, hogy 1% az esély, hogy az első szexkor elkapja valaki, de viszont nekünk 3 volt. Elmenjek azért tesztet csináltatni?

2014. júl. 7. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen most honnan veszed hogy HIV pozitív a csávó?
2014. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Nem védekeztünk, mert ő nem akarta."


Csak gratulálni tudok!


Ha netán HIV pozitív volt, akkor simán elkaphattad.


49 évesen 1 kapcsolata volt? Te mindent elhiszel, amit ismeretlenek mondanak neked? :)


"de teljesen igényes és normális ember volt"

A bacikat ezt nem érdekli. Olyan igényes és normális meg eleve nem lehetett, ha óvszer nélkül akar dugni egy alkalmi kapcsolatban. Inkább mérhetetlenül felelőtlen. És te is.

2014. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként hülye a kérdés. Már miért ne kaphattad volna el? Pont ez az egyik lényege az óvszernek. Persze hogy nem akart védekezni mivel ilyenkor a férfiak általában a saját élvezetüket előbbre tartják minden másnál és különben is ha már olyan igazságtalan az élet hogy HIV pozitív akkor más is szenvedjen ne csak ő.
2014. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát azt nem állítottam teljesen, hogy biztosan pozitív volt. Igen, de mivel hogy szokott beszélni az exével és azt mondta, hogy vígan él kint külföldön semmi baja. Jó, hát bocsánat, 19 éves vagyok még csak, nem fogok ellenkezni egy 49 éves érett férfival. És egyáltalán nem volt az a szexmániás, mivel azt mondta, hogy csak akkor csináljuk, ha akarom, nem úgy volt hogy felmentem aztán máris rám vetette magát, mivel úriember volt látszott rajta.
2014. júl. 7. 16:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindent megtettél, hogy elkapd. Orrba, szájba. Csak nem arra vársz, hogy keléseid legyenek?
2014. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
19 évesen 49 évessel? Ez már önmagában nem semmi.
2014. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a feletébb értelemes és számomra semmitmondó válaszokat és hogy másoknak fontosabb az életkor különbség, mint a kérdés, amire választ szerettem volna kapni. Amúgy meg úgy hallottam, hogy gyógyszerekkel kordában lehet tartani, ha pedig esetleg nem, akkor valamiben úgy is meg kell halni. Már én sem tudok mit mondani, ha más is így áll hozzá.
2014. júl. 7. 16:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyugodj meg. Tény, hogy nem volt okos dolog, amit tettél, de tegye fel a kezét, aki még életében nem csinált hülyeségeket.

1. Menj el szűrésre (HIV, Hepatitis B és C legyen benne). Ha 3 hónapja történt az eset, akkor már informatív lesz a vizsgálat. Három alkalom után nagy az esélye, hogy nem ragasztott rád semmit, de kizárni csak akkor lehet a lehetőségét, ha megvizsgálnak.

2. Igenis mondj ellent a 49 éves "érett embernek": egy szexuális együttlétben TE is egyenrangú fél vagy, rizikót vállalsz, jogod van beleszólni, hogy mit tesz veled.

3. Ha nem akarsz nemi betegségeket, vagy nem kívánt terhességet, akkor VÉDEKEZZ legközelebb. Még egy stabil kapcsolatban is, nemhogy így.

2014. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" 19 éves vagyok még csak, nem fogok ellenkezni egy 49 éves érett férfival"


És miért is nem? Felnőtt ember vagy. Elvileg.

2014. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy szűrés valóban nem ártana....


Legközelebb Légy óvatos

2014. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!