Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphattam HIV fertőzést, ha...

Elkaphattam HIV fertőzést, ha nem védekeztünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 hónapja voltam együtt férfival, ez volt nekem az első alkalom még csak. Nem védekeztünk, mert ő nem akarta. Összesen háromszor voltam vele együtt szexuálisan, de az utolsó kettőnél inkább csak orális szex volt. Azt mesélte, hogy neki csak 1 kapcsolata volt idáig 35 évesen. 49 éves amúgy a férfi, de teljesen igényes és normális ember volt. Az utolsó szexet követően rá pár napra beteg lettem majdnem 3 hétig. Most ez nem tudom, hogy attól van e, hogy lehet hogy ő is sima influenzás volt és elkaptam tőle, amikor csókolóztunk vagy HIV pozitív volt és én is az lettem. Pedig semmi jelét, mármint külső jelét nem láttam rajta, hogy HIV tünetei lettek volna, a pénisze is igényes volt, nem volt piros, se kelések rajta stb, ahogy a testén sem volt semmi elváltozás. Végül is azt sem értem, de lehet hogy ez hülye következtetés, hogy valakin 10 év után se látszódjanak a HIV tünetei, ha a 35 éves kapcsolatakor kapta el, ha elkapta fertőzést. Azt olvastam, hogy 1% az esély, hogy az első szexkor elkapja valaki, de viszont nekünk 3 volt. Elmenjek azért tesztet csináltatni?

2014. júl. 7. 16:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
6-os, köszi, el fogok menni minél előbb. Legközelebb meg óvatosabb leszek. Esküszöm, ha negatív leszek, akkor soha nem fogok óvszer nélkül együtt lenni senkivel, soha többet. Magamat sem értettem, mert már nagyon sokat olvastam a HIV-ről, régebben még érdekelt is, hogy hogyan fertőz ez a vírus, hogy olyan gyógyszerek vannak manapság rá, amik nagyon hatákonyak, elvileg valaki ki is gyógyult belőle tőlük, habár ezt nem nagyon hiszem el, mert ahogyan néztem egyszer egy videót erről a retrovírusról, elég egyszerű a felépítése, de ha bekerül a szervezetbe, akkor az onnan ki nem megy sehogyan sem csak szaporodik egyre több és több limfocitát pusztít el, gyógyszerekkel szerintem maximum lassítható a szaporodása, de nem tűnik el a szervezetből. Na de nem is ez a lényeg, hanem hogy legközelebb majd óvatos leszek.
2014. júl. 7. 16:54
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Azt te nem fogod észrevenni, hogy ki HIV pozitív és ki nem, csak akkor, amikor már maga az AIDS-betegség kifejlődött rajta. Azt szintén nem tartom életszerűnek, hogy egy 49 éves férfinak összesen 1 alkalommal lett volna szexuális kapcsolata.

De megjegyzem, szerintem nem vagy HIV pozitív. Szexuális úton 1% az átvitel esélye, valamint nem pár napra rá, hanem pár hétre rá kellett volna jelentkeznie az első tüneteknek. (Bár ez nem minden esetben van így.)


Menj el tesztet csináltatni. 100%-os pontossággal csak az mondhatja meg neked, hogy fertőzött vagy-e, vagy sem (és igaza van az előttem szólónak, csináltass egy teljes STD panelt, amiben benne van a gonorrhea, klamídia, HBV, HCV, szifilisz és a HIV). De jó hír, hogy ha meg is fertőződtél, ma már az sem egyenlő a halálos ítélettel, ugyanis vannak nagyszerű gyógyszerek amikkel kezelhető a betegség. Fertőzőképes leszel ugyan, de az AIDS-betegség nem tud benned kialakulni. És az ég szerelmére, MÁSKOR TESSÉK VÉDEKEZNI, MÉG HA AZ ATYAÚRISTENNEL CSINÁLOD, AKKOR IS! (Én speciel hónapok óta élek egy boldog párkapcsolatban, de majd akkor hagyjuk el az óvszert, ha közösen elmegyünk csináltatni egy-egy HIV tesztet és mindkettőnké negatív lesz.)

2014. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Még a terhesség megelőzése végett sem gondolkoztál a védekezésen??

Egyébként büszke lehetsz magadra, hogy így volt az első...

2014. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

...hogy valakin 10 év után se látszódjanak a HIV tünetei...


Meg nyugtatlak nem látszik mert a tünetei ugyan azok mint egy sima infulenza vagy tüdőgyuladásnak

2014. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!