Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha tudom, hogy mar megkaptam,...

Ha tudom, hogy mar megkaptam, hogyan előzhetném meg a kialakulását a kötőhártya gyulladásnak?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem, hogy a barátomnak pirosak a szemei, de azt hittem csak azért, mert fáradt. Aztán ma reggel kiderült, hogy kötőhártya gyulladása van. Gondolom elkaptam hisz folyamatos érintkezésben vagyunk és tudom, hogy könnyen terjed. Tehát valószínű már elkaptam. Még nem jelentkeztek a tünetek, de esetleg létezik valami megoldás a tünetek megelőzésére?
2014. aug. 26. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Hideg kamillás lemosás.
2014. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem terjed könnyen, kell ahhoz még pár tényező. Barátnőm egy hónapja szenvedett a szemével, a párjának pedig semmi baja nem lett, pedig együtt élnek, közös a munkahelyük, stb.

Annyit tehetsz, hogy figyeled magad, és ha bármi tünetet észlelsz, elkocogsz vele a szemészetre azonnal, elmeséled, hogy volt a közeledben kötőhártya-gyuszi, és akkor el se zavarnak hogy majd akkor gyere, ha komoly bajod van. :D Ha már tényleg elkaptad, akkor egy kamillázással nem sokra mész sajnos, de ha a lelkedet megnyugtatja meg ki tudja, nem használ-e mégis alapon kipróbálhatod, esetleg bórvíz.

2014. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:)
2014. aug. 26. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!