Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beoltották elsők között,...

Beoltották elsők között, mégis meghalt? Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Most hallottam a hírekben a szomorú hírt :( Borzasztó, nem értem, hogy fordulhatott elő...
2010. jan. 19. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha beoltanak vkit ezzel a szarral, akkor két hét amíg kialakul a védettség, és csak 1 hónapig tart. Ha beadják valakinek, akkor még simán elkaphatja.
2010. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás jelentősen csökkenti a fertőzés valószínűségét, de nem zárja ki teljesen. Tehát a beoltottak közül töredékannyian kapják el az influenzát, mint a be nem oltottak közül, de a védelem nem 100%-os. Sajnos előfordulhat. Nyilván függ az immunrendszer állapotától is. (Egyébként a hír szerint novemberben oltották, azaz messze nem az elsők között, mert az elsőket október első napjaiban oltották.)
2010. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy nem nyújt az oltás teljes védettséget, egyesek így is elkaphatják, de enyhébb lefolyású lesz. Valószínűleg ha időben elkezdik kezelni, akkor túléli. De ezt már biztosra nem tudhatjuk meg. Szegény család, nehéz lehet ezt így feldolgozni.
2010. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 hónapig tart a védettség? Én úgy tudtam, legalább hat, de annál több is.
2010. jan. 19. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: a "csak 1 hónapig tart" marhaság, megbocsáss. Honnan szedted? Évekig tart a védettség.
2010. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a beoltás tök hülyeség...ugyanolyan mint más influenza, ki lehet pihenni meg ilyenek...én az éven annyiszor beteg voltam már, lehet, hogy még ez a sz*r is volt. Nem haltam meg...nem érdemes beoltatni senkit
2010. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, te honnan tudod, hogy legalább 6 hónap????

Sokan meghaltak az oltás után is, csak erről nem szeretnek beszélni, mert abban nincs üzlet

És hogy történhetett ez? Úgy, hogy sz.rt se ér az oltás, csak üzlet az egész.

2010. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő az első beoltott,aki meghalt.Eleinte azt mondták,hogy az oltás csak 80 %-os védettséget nyújt.A halottakat ezzel lehet megmagyarázni.

Én nem oltattam be magamat,és a környezetem sem,és egyikünk sem lett influenzás.Sőt a városunkban sincs influenza járvány.Mindenki azt hisz,amit akar, én csak pánikkeltésnek tartom az egészet,hogy elfogyjon az oltóanyag.1958-ban a Hon kongi-influenza ideján nem volt oltás,nagyon gyógyszer sem,és még sem haltak meg sokan,pedig az egész ország influenzás volt.

2010. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Húgom sógora elsők között volt aki beoltatta magát.Majd egy nap majdnem 40 fokos lázzal ment az ügyeletre,de haza küldték.Másnap bevitte a felesége a kórházba,hogy ugyan már vizsgálják meg,hogy nem -e H1N1 fertőzése van,de megint csak hazaküldték avval,hogy vegyen be lázcsillapítót,és amúgy sem vizsgálják meg,mert sok pénzbe kerül a vizsgálat!A harmadik nap mentőt hívtak,mert megint 40 fokos láza lett,Bevitték,és végül is intenzív osztályra tették mert kiderült mégis H1N1-es lett.Később mesélte,hogy volt ott egy ember aki hasonló módon jutott a kórházba(ott is haza zavarták,végül mégis bekerült),majd pár nap múlva tüdőgyulladásban meghalt..Be volt oltva az illető ember is...Ennyit az oltásról,meg,hogy mennyire figyelik...

Az egész egy magy üzlet a gyógyszeriparnak!

2010. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!