Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüdőgyulladásom van. Mire...

Tüdőgyulladásom van. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Voltam tegnap orvosnál, kaptam egy doboz gyógyszert, azt szedem. Itthon fekszem, lázam nincs, de nagyon fáj a hátam, gyenge vagyok, köhögök, szédülök. Orvos szerint meg kell várni, hogy használ-e a gyógyszer, lesznek-e szövődmények. Nyugtalan vagyok, mert velem egyidős ismerősömet a tüdőgyulladással kórházba fektették, engem meg nem. Tudom, sok mindentől függ, de nem szeretnék szövődményeket.
2014. szept. 20. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt tavaly. Igyál sok meleg teát, szedd a gyógyszereket, egyél azért, amennyire tudsz, ne mozdulj ki az ágyból. Kisebb koromban vagy négyszer volt tüdőgyulladásom, egyszer sem kellett kórházba mennem. 1-2 hét és elmúlik, csak ne erőltesd meg magad.
2014. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ettől van-e, de ma már alig tudok egy jó mély levegőt venni. S emellé nagyon fáj a hátam és a mellkasom, akárhogy fekszem.
2014. szept. 21. 11:25
 3/3 anonim válasza:
Nézd meg a gyógszereken, hogy lehet-e hátfájás, mellkasi fájdalom mellékhatás. Ha nem, érdemes legalább betelefonálni az orvosodnak, habár t.gy.-nál a mellkas és a hátad felső része fájhat (szerintem), mert mégiscsak gyulladás, ami rosszabb esetben fáj (vhol...). Vegyél kakukkfű és citromfű teát és/vagy kamilla teát, azok nagyon tudnak segíteni. Gőzölni egy kicsit magad nem ártana, ill. sok vitamin (főleg C-vitamin, L-Karnitin, magnézium). Napi kétszer (vagy többször) jó meleg vízben fürödj meg (megnyugtat), használhatsz fürdősót, vagy relax-aromákat. A sok stressz is hátráltatja a gyógyulást, ezért minél jobban el tudod magad lazítani, annál hamarabb gyógyulsz (és leszel túl ezen az egészen). Tényleg maradj ágyban, napi 1-2x szellőztess, sok-sok folyadék, sok gyümölcs és lehetőleg kerüld a hideg ételeket, mert a t.gy. könnyen rámegy a torkodra/füledre is. Nekem is volt párszor, egyszer kórházban akartak tartani, de így hamar meggyógyultam :)
2014. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!