Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon félek. Elkaphattam a...

Nagyon félek. Elkaphattam a hányós virust?

Figyelt kérdés

ma találkoztam egy barátnőmmel, aki a tali végén beközölte hogy tegnap előtt otthon hányt és fosott egyszerre és felváltva, tegnap meg még vizes hasmenése volt egésznap, de ma már jól van.

Órákat töltöttünk együtt, puszival köszöntünk, ráadásul egy nachos tálból ettünk.


Elkaphattam? vagy ha már jól van és ma semmi tünete nem volt, akkor már kiürült belőel a virus? nagyo féek mert bacilusfóbiám és emetofóbiám van. pszichologussal már eljutottunk oda hogy elmerek itthonról járni, de most rettenetesen félek :( ha elkaptam ennyi idő mig kijön rajtam? 1-2 nap?


Nem nyugtatgatást kérek és nem is riogatást, hanem tényleg értelmes választ, mert ha elkaphattam akkor inkább itthon ülök hétvégéig.


Ha elkezdek most vitamitn szedni de már lappang bennem a virus akkor azzal kiölhetem ugy hogy ki se jöjjön rajtam?


2014. nov. 18. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vitaminnal nem sokra mész, ha esetleg elkaptad, de ha ennyire stresszelsz tőle, akkor esetleg megjelenhetnek nálad pszichésen is hányásos és hamenéses tünetek, ezért azt ajánlom, hogy ne gondolj a betegségre, dobd el a félelmeidet, ne vonzd be a bajt.
2014. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kezdjük ott, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elkaptad, de van rá esély sajnos.

én már háromszor elkaptam, és azóta mindig beoltatom magam, mert többet nem akarom, tényleg egy borzalom. igazából kell melléd valaki, aki ápol, mert én spec. meg sem tudtam mozdulni. de érezni fogod, ha kezdődik, mert rádjön egy enyhébb hányinger, ami nem egy sima hányinger, hanem valahogy más. utána pár óra, mire kialakul a dolog, addigra hazaérsz a munkahelyedről. legyen főzve étel (bár nem tudom, mennyit tudsz majd enni, de én spec. tényleg semmire sem voltam képes, szóval nem fogsz tudni főzőcskézni. legyen előkészítve sok víz, és kezdetben hányjál, mert az kiviszi a vírust, de utána kelleni fog hányáscsillapító, mert a semmire való hányinger és öklendezés nagyon megviseli a szervezetet. nekem mindig csak hányás volt, hasmenés nem. nem tudom, az mivel jár, de sokat kell inni. tény és való, hogy aki ápol, az is el fogja kapni, tehát vannak veszélyek, de utána te is ápolhatod őt.

2014. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
van erre oltás???, dehát annyi hányós virus van.
2014. nov. 18. 16:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs oltás, csak az influenzára.

Ne rettegj előre, ráérsz majd akkor, ha elkaptad, de ennek csak 50 % az esélye, 50, hogy nem.

2014. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen, van rá oltás, a rendes influenzaoltás. ez ugyanis influenza. de az minimum 2 hét, mire hat. szóval, ha most elkaptad, már késő.
2014. nov. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én amikor infulenzás voltam, akkor nem ilyen volt a tünet.

Inkább, fejfájás, láz, hidegrázás, izületi fájdalom. meg megfázós tünetek. De ha beirom a googliba hoyg "infulenza tünetek" akkor is ezeket dobja ki és nem az amit te mondasz. szóval hányós virus ellen tutira nincs oltás és az nem infulenza. mindenesetre köszönöm hogy irtál :)

2014. nov. 18. 20:10
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem doki mondta, hogy influenza.

mióta kapom az oltást, egyszer sem volt. és azelőtt három szezonban egymás után.

de jobbat mondok: mindig mindenki elkapta tőlem, kivéve az az egy családtagom, aki be volt oltva influenza ellen. ez mind a három esetben így volt.

2014. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyél sok fokhagymát egész gerezdekben,igaz kínszenvedés,de nagyon beválik,a bélférgek ellen haszontalan,viszont mocskosul fogsz szenvedi az is biztos,ja meg hogy a szád büdös lesz tőle,de ha nem akarsz hányni és fosni,akkor egyél nagyon sok fokhagymát,nálam bevált,remélem segítettem! :)
2014. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Remélem, nem kaptad el! Ugye?
2014. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne kapta el végül :)
2015. jan. 6. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!