Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez miért van? Már kezdek...

Ez miért van? Már kezdek ideges lenni

Figyelt kérdés

Születésem óta szívbetegségem van(Falott-tetralogia)

November végén voltunk Szegeden hemodilution-n, vérhígítás, mert sűrű a vérem. Lehet hogy ott kaptam el a H1N1-et Holott be voltam oltva és a 2 hetes védettség is letelt. Nem tudtuk mi ez, még a házi orvosom sem gondolt a h1n1-re. Jöttek a tünetek semicilint írt fel az orvos, szedtem is.

Elmúlt a hőemelkedés, maradt az iszonyatos köhögés. Igen ám, csak hogy a falott tetralogia miatt nekem csökevényesek a tüdőereim, így elpattant egy ér a hörgőimnél, sőt azt támadta meg a vírus is szóval az is közrejátszott. Szóval elpattant egy ér, és jött a vér ugye. köptem a vért.

Két hétig voltam korházban, minden féle gyógyszert kaptam, a korházban is jött a vér még 1 hétig. Kb. 1 Liter volt akkor. Hazajutottunk, azt mondták hogy a röngen sem mutat semmi elváltozást már ott a hörgőknél, begyógyult aminek bekelett. Hazakerültünk. Itthon még szedni kellett a gyógyszereket, meg kaptam ilyen symbicort turbuhallert ami segíti ott az ereket elvileg.

Szóval hazajöttünk, szedtük a gyógyszert, nem is volt semmi gond. Igen ám, csak hogy 18 nap mulva ülök a gép előtt és megint elkezdtem hörögni(mivel hörgéssel jön mindig a vérköpés). Köhögtem és megint jött a vér. Bekerültem megint a korházban, megint tüdőröntgenem volt, nem találtak semmit, azt mondták minden rendben. A vérképem is jó volt. Itthon jött egyszer(nem tudom mekkora mennyiség), meg ott a korházban egyszer, azért mert tüsszentettem! Mivel most nem jött annyi, meg annyiszor mint elsőre, ezért nem két hétig voltam bent, hanem csak négy napig. Hétfőn voltunk ellenörzésen ott is minden jó volt. Csak hogy ma, megint köhintettem egy nagyobbat, és megint jött a vér. Megint hörögtem, stb. fél deci volt kb. Miért jöhet még mindig a vér ha mindent rendben találtak? 2006-ban volt egy tüdőembóliám, de azután minden rendben jött. meg kétszer volt műtétem, 2000-ben, és 2006-ban. 2006-ban a tüdőembólia miatt volt.

A H1N1 már nincs bennem, szóval az már nem "teheti a dolgát" ott az erekkel. Akkor meg mi a baj? Talán az hogy én növekszem az erek meg ott maradnak, és a nagy terheléstől, a köhögéstől ott szakadoznak a csökevényes erek?

Aspirin protect 100-at szedtem eddig minden este azért hogy be ne alvadjon a vérem, de most azt mondták azzal is áljunk le mert nagyon híg a vérem ami megint csak nem jó. Mi lehet a gond?


2010. jan. 29. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat gondolkodtam a problémádon, én visszamennék ahhoz az orvoshoz aki tüdőembóliával műtött. Ez így nincs rendben, de nagyon nincs.
2010. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából nem pont a tüdőembólia volt az oka ami miatt műtöttek, mert az elmúlt, hanem amikor 2006-ban csináltak MRI-t, akkor ott a tüdőmnél találtak valami eret amit lehet tágítani vagy mifene és waterstone cooley műtétet csináltak rajtam. asszem ez volt a neve. De mondom 4 évig nem volt semmi probléma, csak amióta a h1n1 miatt bekerültem a vérköpéssel, 1 hét meg 2 hét szünetekkel van egy kicsi, aztán megint nincs semmi. Aztán megint van fél deci aztán megint nincs aztán megint aztán megint nincs, és így tovább, legalább is az eddigi tapasztalatok alapján ezt vettem észre.
2010. jan. 29. 15:19
 3/5 A kérdező kommentje:

Jah és a vasam alacsony(3,9), a thrombocita számom is alacsony(azt nem tudom mennyi). Az alacony thrombocita miatt meg ugye vérzékeny is vagyok.

Szóval nem tudom mi van.

2010. jan. 29. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy vagy?

Neked volt mellkasi nyomásod és nehézlégzésed? Csak hőemelkedésed volt végig vagy feljebb is ment?

2010. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát azóta már volt megint:S

Vissza is kerültem, megint nem mondtak nagyon semmit, csak azt hogy a hemoglobin meg a hematokrit szintem alacsony, és ha megint jönne adni kell plazmát meg vért.

Pestre is kell majd menni katéterezésre ugyan is felkerülök a szív tüdő transzplantációs listára.

Nem volt nehéz légzésem, nem nyomott a melkasam, a legmagasabb hőm meg asszem 37.8 volt. Mondjuk most reggelre arra ébrettem hogy nyelek és a mellkasom nyom. Mi a franc?:S

2010. febr. 25. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!